Režisér Logana má stále záujem natočiť film X-23. Kde je však problém?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Pamätáte si ešte na vyjadrenie režiséra filmu Logan, Jamesa Mangolda? Ten ešte dávnejšie prejavil záujem o nový projekt, v ktorom by sa v hlavnej úlohe predstavila mutantka X-23. Dievčatko menom Laura robilo nezabudnuteľnému Wolverinovi spoločnosť celé dve hodiny. Taktiež sme sa dozvedeli, že v sebe nesie jeho mutantské bunky DNA – pazúre na rukách a schopnosť rýchleho uzdravenia sa.

Laura/X-23 vznikla v roku 2003, kedy sa po prvýkrát objavila v tretej sérii animovaného X-Men: Evolution. Ikonická sága z 90. rokov bola teda nahradená novými postavami mladých potenciálnych mutantov. Táto mutantka si v dráme Logan zachovala pôvod svojho vzniku, ktorý sprevádzal tajný vedecký výskumný program.

Logan
Zdroj: wall.alphacoders.com

Režisér James Mangold sa v najnovšom rozhovore na filmovom festivale vo Mill Valley vyjadril, že by sa veľmi rád podujal na takomto potenciálnom projekte. Pri otázke, či by mal záujem, odpovedal jednoznačné áno, avšak podľa jeho slov to určite nebude v blízkej budúcnosti. Režisér sa na danej udalosti objavil z dôvodu propagácie svojho nového filmu Le Mans ’66životopisná dráma, v ktorej sa proti sebe postavia dvaja výrobcovia áut (Ford a Ferrari) a uvidíme tak vyvrcholenie ich technologickej vojny.

Má film X-23 reálne šance na vznik?

Jednou z prekážok k vzniku sólo filmu X-23 má byť postavenie spoločnosti, ktorá filmy so ženou v hlavnej úlohe podceňuje a nedáva im veľké šance k úspechu. Príkladom sú filmy ako Catwoman a Elektra, ktoré sa stretli s osudom neúspechu. No ak nazrieme do minulosti v posledných rokoch, komiksoví giganti nám priniesli naozaj kvalitné ženské hrdinky – Wonder Woman od DC a Captain Marvel od Marvelu.

Po zlúčení spoločností Disney a Fox je veľmi nízka pravdepodobnosť, že sa všetky naplánované X-Men filmy budú držať svojho pôvodného plánu. Výnimkou bude jedine Deadpool. Ostatné filmy sa dočkajú reštartu a začnú svoju púť odznova.

Zdroj: hypable.com

Disney by mal však svoje postavenie k X-23 prehodnotiť, ale slová Jamesa Mangolda sa vyvrátiť nedajú. V najbližšej dobe sa žiadne informácie ohľadom tejto ženskej hrdinky nedozvieme z dvoch jednoduchých dôvodov. Herečka Dafne Keen (Laura) sa na nejaký čas zaviazala fantazijnej adaptácii Jeho temná esencia, ktorá bude premiérovať na stanici HBO3. novembra 2019. Druhým dôvodom je zaneprázdnenosť režiséra Jamesa Mangolda, ktorý v súčastnosti pracuje na romantickom filme Juliet.

Ak sa však nad tým zamyslíme, Dafne Keen má stále len 14 rokov a na dozretie do danej úlohy X-23 má stále dostatok veľa času. Vedeli by ste si ju predstaviť v danej podobe už teraz? Vaše postrehy nám nezabudnite napísať do komentárov!

Zdroj: cinemablend.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -