Filmy

Režisér Logana má stále záujem natočiť film X-23. Kde je však problém?

Pamätáte si ešte na vyjadrenie režiséra filmu Logan, Jamesa Mangolda? Ten ešte dávnejšie prejavil záujem o nový projekt, v ktorom by sa v hlavnej úlohe predstavila mutantka X-23. Dievčatko menom Laura robilo nezabudnuteľnému Wolverinovi spoločnosť celé dve hodiny. Taktiež sme sa dozvedeli, že v sebe nesie jeho mutantské bunky DNA – pazúre na rukách a schopnosť rýchleho uzdravenia sa.

Laura/X-23 vznikla v roku 2003, kedy sa po prvýkrát objavila v tretej sérii animovaného X-Men: Evolution. Ikonická sága z 90. rokov bola teda nahradená novými postavami mladých potenciálnych mutantov. Táto mutantka si v dráme Logan zachovala pôvod svojho vzniku, ktorý sprevádzal tajný vedecký výskumný program.

Logan

Zdroj: wall.alphacoders.com

Režisér James Mangold sa v najnovšom rozhovore na filmovom festivale vo Mill Valley vyjadril, že by sa veľmi rád podujal na takomto potenciálnom projekte. Pri otázke, či by mal záujem, odpovedal jednoznačné áno, avšak podľa jeho slov to určite nebude v blízkej budúcnosti. Režisér sa na danej udalosti objavil z dôvodu propagácie svojho nového filmu Le Mans ’66životopisná dráma, v ktorej sa proti sebe postavia dvaja výrobcovia áut (Ford a Ferrari) a uvidíme tak vyvrcholenie ich technologickej vojny.

Má film X-23 reálne šance na vznik?

Jednou z prekážok k vzniku sólo filmu X-23 má byť postavenie spoločnosti, ktorá filmy so ženou v hlavnej úlohe podceňuje a nedáva im veľké šance k úspechu. Príkladom sú filmy ako Catwoman a Elektra, ktoré sa stretli s osudom neúspechu. No ak nazrieme do minulosti v posledných rokoch, komiksoví giganti nám priniesli naozaj kvalitné ženské hrdinky – Wonder Woman od DC a Captain Marvel od Marvelu.

Po zlúčení spoločností Disney a Fox je veľmi nízka pravdepodobnosť, že sa všetky naplánované X-Men filmy budú držať svojho pôvodného plánu. Výnimkou bude jedine Deadpool. Ostatné filmy sa dočkajú reštartu a začnú svoju púť odznova.

Zdroj: hypable.com

Disney by mal však svoje postavenie k X-23 prehodnotiť, ale slová Jamesa Mangolda sa vyvrátiť nedajú. V najbližšej dobe sa žiadne informácie ohľadom tejto ženskej hrdinky nedozvieme z dvoch jednoduchých dôvodov. Herečka Dafne Keen (Laura) sa na nejaký čas zaviazala fantazijnej adaptácii Jeho temná esencia, ktorá bude premiérovať na stanici HBO3. novembra 2019. Druhým dôvodom je zaneprázdnenosť režiséra Jamesa Mangolda, ktorý v súčastnosti pracuje na romantickom filme Juliet.

Ak sa však nad tým zamyslíme, Dafne Keen má stále len 14 rokov a na dozretie do danej úlohy X-23 má stále dostatok veľa času. Vedeli by ste si ju predstaviť v danej podobe už teraz? Vaše postrehy nám nezabudnite napísať do komentárov!

Zdroj: cinemablend.com

About author

Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.
  Related posts
  Filmy

  Pripravuje sa film s názvom Chosen Ones, ktorý vznikne podľa knižnej predlohy od autorky Divergencie. Dočkáme sa pokračovania, alebo ide o úplne nový príbeh?

  Filmy

  Originálny scenár filmu Rýchlo a zbesilo sa prerábal kvôli herečke Michelle Rodriguez

  Filmy

  Film Jumanji 4 je potvrdený a určite nás nebude nudiť. Čo môžeme čakať?

  FilmyTrailery

  Režiséri Avengers: Endgame prichádzajú na Netflix s akčnou peckou s Chrisom Hemsworthom

  Pridaj komentár