DC si našlo vlastného Thanosa. Výber herca pre veľkého záporáka nás poriadne zaskočil

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Známy záporák v novom DC filmovom vesmíre

Aquaman a stratené kráľovstvo vyjde už za pár dní, pričom ide o posledný film starého DC. To nové vznikne už v najbližších rokoch a na starosti ho bude mať dvojica Peter Safran a James Gunn. Informácie o novom DC univerze sa odhaľujú pomaly, ale isto. Najnovšiu informáciu prezradila stránka Deadline – dozvedeli sme sa, kto si zahrá veľkého záporáka menom Maxwell Lord.

Postava sa ukázala prvýkrát v komikse Justice League #1 v roku 1987. Vytvorila ju trojica Keith Giffen, J. M. DeMatteis a Kevin Maguire. Lord bol pôvodne spojencom Justice League a kľúčom k vytvoreniu Justice League International. Nakoniec sa ale proti nim obrátil a stal sa nepriateľom Wonder Woman. Ide o bohatého obchodníka, ktorý získal schopnosť ovládať mysle iných po jednej invázii mimozemšťanov.

Maxwell Lord
Zdroj: YOUTUBE, TMDB + vlastná úprava

Maxwell Lord zažil svoj filmový debut pred pár rokmi ako jeden z hlavných záporákov filmu Wonder Woman 1984. Vo filme si ho zahral Pedro Pascal, ktorého výkon väčšina chválila. To isté sa nedá povedať o filme, ktorý bol veľkým sklamaním v mnohých smeroch.

Rodinkárstvo v priamom prenose?

V Gunnovom DC si Pascal rolu nezopakuje, dostal ju totižto nový herec. Je ním Sean Gunn, brat Jamesa Gunna. Sean si zahral už aj predtým v bratových projektoch – v konkurenčnom MCU bol Kraglinom v trilógii Strážcovia Galaxie. Ako Weasel sa ukázal v DC filme The Suicide Squad: Samovražedná misia a spolupracovali aj na ďalších projektoch.

Pre Gunna je bežné, že si do filmov volá svojich blízkych priateľov a rodinu. Napríklad aj v Superman: Legacy, prvom filme nového DC, si zahrá Nathan Fillion, ktorý má minimálne malé cameo vo väčšine Gunnových filmov. V novom Supermanovi si zahrá hrdinu Green Lanterna, pričom nevieme, aká veľká rola to bude.

Sean Gunn mal vo väčšine Jamesových filmoch tiež menšie roly, no nová úloha záporáka Maxwella Lorda bude jednou z jeho najväčších. V Superman: Legacy, ktorého premiéra je zatiaľ naplánovaná na 11. júla 2025, ho ale podľa portálu Deadline zatiaľ čakať nemáme:

„Nie je jasné, či bude mať Sean Gunn cameo ako Maxwell Lord vo filme brata Gunna Superman: Legacy, ktorý sa začne natáčať budúci rok. Na postavu, ako som počul, budú narážať v pozadí filmu Legacy, avšak ukáže sa až v budúcich DC projektoch. Podobný motív sa objaví aj u ďalších postáv v novom DC Universe, prvej fáze, ktorá je pomenovaná Bohovia a Monštrá: Kapitola jeden.“

Je správne, že do takýchto veľkých rolí James Gunn obsadzuje svojich príbuzných? Myslíte, že Sean Gunn zvládne zahrať záporácku postavu pomerne veľkých rozmerov?

Zdroj: deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -