Hranie v sitkomoch im nestačilo. Títo herci sa vypracovali až na špičku Hollywoodu

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Možno ste si mysleli, že ak sa uplatníte v seriáli, tak máte vystarané. A svojím spôsobom to tak aj môže byť. Lenže skutočnosť je taká, že ak aj ste seriálová hviezda, tak vám to ešte nezaručí úlohy vo filmoch z hollywoodskej produkcie. Hollywood sa totiž delí na seriálové a filmové hviezdy. A len máloktorá seriálová hviezda sa dostane k úžasným filmovým úlohám. Týmto hercom sa to však podarilo. Dnes vám preto ukážeme hercov, ktorým hranie v sitkomoch nestačilo. A vďaka tomu sa z nich stali fenomenálne hollywoodske hviezdy.

Herci, ktorým hranie v sitkomoch nestačilo

1. Jennifer Aniston a Courteney Cox

hranie v sitkomoch im nestačilo
Zdroj: councilroadwomen.org

Seriál Priatelia (1994 až 2004) je snáď ten najznámejší a zrejme aj najobľúbenejší sitkom z 90. rokov. Vďaka tomuto seriálu dnes poznáme celkovo šesticu legendárnych Priateľov, avšak len dve herecké osobnosti sa presadili aj vo filmovom biznise.

Tou prvou je Jennifer Aniston, ktorá v kultovom sitkome stvárnila postavu Rachel Greenovej. V skutočnosti sa Jennifer pôvodne už ani nechcela vrátiť na nakrúcanie 10. série, pretože už mala plno filmových ponúk. Zahrala si s Benom Stillerom vo filme Riskni to s Polly (2004), S Vinceom Vaughnom v komédii Rozchod! (2006) či s Owenom Wilsonom vo filme Marley a ja (2008). No a ďalej to už poznáte.

Courteney Cox sa taktiež dostala od sitkomu Priatelia, v ktorom si zahrala Monicu Gellerovú, až do filmovej brandže. Najviac je známa ako Gale Weathersová, reportérka zo série Vreskot (1996 až 2023). K sitkomu sa vrátila po viac ako 10 rokoch, a to vďaka seriálu Cougar Town (2009 až 2015).

2. Will Smith

hranie v sitkomoch im nestačilo
Zdroj: primevideo.com

Zrejme si to mnohí nepamätajú, avšak kariéra Willa Smitha sa začala v seriáli Fresh Prince (1990 až 1996). V ňom si zahral akoby sám seba, no všetci zúčastnení vedeli, že toto je jeho odrazový mostík k filmovým ponukám. A tie prišli takmer okamžite.

Michael Bay ho obsadil ako policajta Mike Lowreyho do akčnej komédie Bad Boys (1995). Z filmu sa stal kasový trhák, prišiel tak druhý diel a takisto ponuky vo filmoch ako sú Deň nezávislosti (1996) či Muži v čiernom (1997).

3. Christina Applegate

hranie v sitkomoch im nestačilo
Zdroj: uproxx.com

Herečka Christina Applegate si zahrala postavu roztopašnej Kelly Bundy v sitkome Ženatý so záväzkami (1987 až 1997). Ten sa natočil ako satirická verzia rodinných sitkomov typu Krok za krokom a iných.

Seriál sa stal neskutočne úspešným a taktiež sa aj Christina Applegate stala seriálovou hviezdou. Na rozdiel od svojich kolegov sa však ona preslávila aj vo filmovej brandži. Prevažne hráva v priemerných komédiách, no s tými najväčšími hviezdami, ako sú Cameron Diaz, Jason Sudeikis, Owen Wilson či Will Ferrell.

4. John Krasinski a Steve Carell

hranie v sitkomoch im nestačilo
Zdroj: thebrag.com

Seriál The Office (2005 až 2013) je jedným z najobľúbenejších sitkomov v histórii. Dej sa točí okolo bláznivého šéfa Michaela Scotta, ktorého musia jeho zamestnanci rešpektovať, aj keď sa mnohokrát správa priam neskutočne. Jednu z ústredných postáv si zahral aj herec John Krasinski, a to predajcu Jima Halperta, ktorý tajne túži po atraktívnej recepčnej Pam Beasleyovej. John Krasinski to takmer s herectvom zabalil a aj by to urobil, ak by nezískal rolu v tomto sitkome. Dnes patrí medzi najznámejšie herecké hviezdy. Zahral si vo filme režiséra Sama Mendesa (Americká krása) Všade je dobre, prečo byť doma? (2008) alebo vo vojnovej dráme 13 hodín: Tajní vojaci v Bengázi (2016).

Svoj najväčší úspech však získal vďaka postapokalyptickému hororu Tiché miesto (2018), v ktorom si nielen zahral so svojou manželkou Emily Blunt, ale celý projekt aj režíroval. Film zarobil viac ako 300 miliónov a tak vzniklo aj pokračovanie, samozrejme tiež pod Krasinského taktovkou.

Steve Carell si v seriáli The Office zahral spomínaného šéfa Michaela Scotta a svojím výkonom kritikom aj divákom priam vyrazil dych. Už v roku 2005 prerazil vo filmovej brandži vďaka hitovej komédii 40 rokov panic od Juda Apatowa. Postupne si zahral vo filmoch ako sú Evan všemohúci (2007), Nočné rande (2010) či v kultovej romantickej komédii Bláznivá, hlúpa láska (2011). Steve Carell musel deliť svoj pracovný čas medzi seriál The Office a ostatné filmy, ktoré nakrúcal. Napokon sa to už nedalo uniesť a po 7. sérii Steve Carell opustil seriál, vďaka ktorému sa preslávil. Z lásky k tomuto sitkomu sa však vrátil na nakrúcanie finálovej epizódy.

5. Chris Pratt

Chris Pratt
Zdroj: hellogiggles.com

Chris Pratt je dnes jedným z najslávnejších hercov. Pred sitkomom Parks and Recreations (2009 až 2015) to však takto nebolo. V tom čase bol známy skôr tým, že bol ženatý s herečkou Annou Farris (Scary Movie). V spomínanom sitkome si zahral postavu svojrázneho a trochu hlúpeho Andyho. Spočiatku sa nemal objavovať pravidelne, no diváci si jeho postavu postupne obľúbili.

V roku 2014 sa však jeho život otočil o 180 stupňov vďaka filmu Strážcovia Galaxie, v ktorom získal hlavnú rolu Star Lorda. Úspech tohto filmu mu zaručil miesto v ďalšom mega-trháku Jurský svet (2015). Ten zarobil viac ako 1,6 miliardy a zaradil sa medzi 20 najúspešnejších filmov na svete.

6. Sofía Vergara

Sofía Vergara
Zdroj: hallofseries.com

Sofía Vergara bola najvýraznejšou postavou z kultového sitkomu Moderná rodina (2009 až 2020). V ňom si zahrala postavu Glórie Delgadovej, ktorá sa vydala za bohatého, avšak staršieho muža. Diváci si obľúbili ako jej prízvuk, tak jej gestikulačné komické schopnosti. Vďaka úspechu jej postavy medzi divákmi si s tvorcami seriálu vyjednala zmluvu, vďaka ktorej sa z nej v roku 2020 stala najlepšie zarábajúca herečka s ročným príjmom 43 miliónov dolárov.

Sofía Vergara sa postupne začala objavovať vo filmoch ako sú Šťastný Nový rok (2011), Šéf (2014) či Divoká dvojka (2015). Sofía sa tak zaradili medzi hercov, ktorým hranie v sitkomoch nestačilo.

7. Neil Patrick Harris a Jason Segel

Jason Segel, Barney Stinson
Zdroj: how-i-met-your-mother.fandom.com

Neil Patrick Harris bol známy ako detská hviezda zo seriálu Doogie Howser. Lenže to len do momentu, kým sa nepreslávil ako Barney Stinson v seriáli Ako som spoznal vašu mamu (2005 až 2014). Neil síce nebol hlavnou postavou seriálu, no určite hral ten najvýraznejší charakter. Vďaka diváckej obľube zarábal zo všetkých hercov najviac. Postupne sa začal čoraz viac objavovať aj vo filmoch. Zahral si s Kalom Pennom v sérii Pofajčíme, uvidíme (2004 až 2011), v trileri Davida Finchera Stratené dievča (2012) či najnovšej časti série Matrix: Ressurections (2021).

Jason Segel si s Neilom Patrickom Harrisom zahral v sitkome Ako som spoznal vašu mamu postavu dobráckeho právnika Marshalla Eriksena. Vďaka úspechu tohto sitkomu získal úlohy v mnohých komédiách. Napríklad vo filme Kopačky (2008) s Milou Kunis. Alebo vo fantasy komédii s Jackom Blackom Guliverove cesty (2010). A o rok neskôr v drzej komédii s Cameron Diaz a Justinom Timberlakeom Mrcha učiteľka (2011).

8. Ashton Kutcher a Mila Kunis

Mila Kunis, Ashton Kutcher
Zdroj: buzzfeednews.com

Jeden z najprominentnejších párov v Hollywoode sa zoznámil pri nakrúcaní seriálu Tie roky sedemdesiate (1998 až 2006). Ashton Kutcher si v seriáli zahral postavu hlúpeho, ale sympatického Michaela Kelsa. Do seriálu sa pôvodne dostal len kvôli tomu, že sa chcel živiť ako model. Napokon sa mu ale herectvo zapáčilo a postupom času sa začal presadzovať aj vo filmovej sfére. Zahral si vo filmoch, ako sú Dvanásť do tucta (2003), Osudový dotyk (2004), Hadáj kto? (2005), Svadobná noc v Las Vegas (2008), Chalan na hranie (2009) či Hlavne nezáväzne (2011). Za svoju kariéru si zahral po boku hercov a herečiek ako sú Steve Martin, Bernie Mac, Cameron Diaz, Katherine Heigl či Natalie Portman.

So sitkomovým žánrom však neskončil. Nahradil Charlieho Sheena v seriáli Dva a pol chlapa (2003 až 2015) a taktiež si zahral postavu Colta Benneta v sitkome Ranč (2016 až 2020).

Mila Kunis si v seriáli Tie roky sedemdesiate zahrala postavu Jackie Burkhartovej. Ako jedna z mála hercov a herečiek neopustila tento seriál predčasne. Po jeho finále v roku 2006 sa zamerala na filmovú kariéru a začalo sa jej dariť. Zahrala si v akčnom trileri Max Payne (2008), v komédii Kopačky (2008) s Jasonom Segelom či v Oscarom ocenenej dráme Čierna labuť (2010). Neskôr nasledovali kinohity ako pikantná komédia Ide len o sex (2011) či bláznivá záležitosť Setha MacFarlanea Macík (2012). V roku 2016 si zahrala v jednom zo svojich najznámejších filmov, a to v komédii Matky rebelky (2016) po boku Kristen Bell (Veronica Marsová) a spomínanej Christiny Applegate.

Toto sa herci, ktorým hranie v sitkomoch nestačilo, a tak sa nich filmové hviezdy tej najvyššej kategórie. Ktorý z nich je váš obľúbený? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: csfd.sk

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -