Takto chudnú, jedia a cvičia tí najvypracovanejší herci v Hollywoode – Časť 2.

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

V minulom článku sme vám priniesli informácie o slávnych hercoch a ich dennej rutine. Zamerali sme sa pritom na osobnosti, ktoré si dávajú pozor na to čo jedia, kedy a ako to spália v posilňovni. Dnes vám prinášame pokračovanie, v ktorom uvidíte, ako jedia či chudnú ti najvypracovanejší herci v Hollywoode – Časť 2.

Najvypracovanejší herci v Hollywoode – Časť 2.

1. Zac Efron

najvypracovanejší herci v Hollywoode časť 2
Zdroj: eonline.com

Zac Efron patrí medzi najlepšie vyzerajúcich hercov v Hollywoode a pomáha mu v tom hlavne jeho skvelá postava. Najviac sa „vysekal“ pre film Baywatch (2017). Pri tréningu sa mu podarilo dosiahnuť hranicu 5 % telesného tuku. Tento skvelý výsledok dosiahol vďaka trojfázovému tréningu. Cvičil približne tri dni týždenne, pričom sa každý deň zameral na inú časť svojho tela.

V prvý deň cvičil chrbát a bicepsy, druhý deň nohy a tretí deň brušné svalstvo a ruky. Čo sa jeho stravovania týka, Zac musel dodržiavať prísny jedálniček, ktorý sa skladal z množstva bielkovín a z veľmi málo sacharidov. Denne pritom jedával kuracie a morčacie prsia, bravčovú panenku či ryby. Tieto suroviny kombinoval s hnedou ryžou. Medzi zdravé tuky, ktoré prijímal patria orechy či avokádo.

2. Channing Tatum

najvypracovanejší herci v Hollywoode časť 2
Zdroj: variety.com

Herec Channing Tatum sa cez striptíz pretancoval až na vrchol samotného Hollywoodu a dnes patrí medzi najobľúbenejších hercov. V súčasnosti je najznámejší ako Magic Mike. V tejto už trojdielnej sérii sa zameriava na život striptéra Mikea, ktorý sa čiastočne zakladá na jeho skutočných skúsenostiach.

Aby však mohol hrať atraktívneho tanečníka, musí tak aj vyzerať. Jeho tréningový režim je pritom dosť prísny, Channing totiž cvičí každý deň v týždni, približne 60 až 90 minút. Pritom dva dni v týždni má dlhé kardio, čo v jeho prípade znamená 5 až 10 míľ bicyklovania.

Jeho strava sa skladá z chudých bielkovín. Hercove raňajky pozostávajú z vlastne vyrobeného smoothie. Do tohto nápoja si pridáva kaleráb, zeler, špenát, rímsku rascu a veľmi malé množstvo ovocia. Tento nápoj pije ku každému jedlu. Ráno si pritom zvykne dávať ešte vajíčka, aby svojmu telu dodal aj bielkoviny a tuky.

Na obed si prevažne dáva grilované kura. Sem tam to však obmieňa, aby sa nenudil a kura vystriedajú morčacie burgery. Večera sa opäť skladá z grilovaného kuraťa alebo zo steaku s veľkým množstvom zeleniny. Po večeri si Channing dáva ešte občerstvenie, a to v podobe jogurtu s ovocím a orechmi.

3. Chris Pratt

Chris Pratt
Zdroj: menshealth.com

Ešte predtým, ako sa z Chrisa Pratta stal Star Lord v sérii Strážcovia Galaxie, hral v obľúbenom sitkome Parcs and Recreations rolu Andyho. Táto rola mu dávala slobodu v rámci jedenia, a preto bol Chris Pratt v tomto období mierne obézny. Aby však získal rolu v populárnej sérii od Marvelu, musel na sebe poriadne zamakať. Preto sa rozhodol pre tréning 4 dni do týždňa, pri ktorom cvičil takmer neustále niekoľko hodín denne.

Nechcel nabrať len svalovú hmotu, ale takisto chcel niekoľko kíl zhodiť. Dopomáhala mu pritom diéta, ktorá sa skladala z veľmi chudých jedál. Denne pritom konzumoval kuracie a morčacie mäso, ryžu, špenát, sladké zemiaky, ovos či orechy. Musel sa pritom vyhnúť jedlám ako sú hamburgery, mliečné výroby a celkovo všetkým vyprážaným jedlám.

4. Vin Diesel

Vin Diesel
Zdroj: health-yogi.com

Či sa to niekomu páči alebo nie, Vin Diesel patrí medzi najsvalnatejších mužov v Hollywoode. Na svojej postave, podobne ako Dwayne Johnson, založil celú svoju kariéru. Aby mal Vin Diesel potrebné svaly pre rolu Dominica Toretta, cvičí 5-krát do týždňa, pričom každý deň sa zameriava na inú časť svojho tela. V pondelok cvičí hrudník, triceps a biceps. Na druhý deňzase chrbát a ramená. V stredu sa zameriava len na nohy. Vo štvrtok zase na chrbát a ramená.  A v piatok trénuje opäť nohy. V sobotu a v nedeľu dáva Vin Diesel prednosť odpočinku, čo je pri takomto intenzívnom tréningu normálne.

Čo sa jeho stravy týka, tá sa skladá z troch jedál denne. Vinove raňajky obsahujú 1 šálku ovsených vločiek so sušeným hrozienkami, 2 krajce s chleba s mandľovým mliekom a jedno jablko či banán. Obed je už o niečo sýtejší. Bežne si herec dáva 2 filety z tuniaka alebo z lososa, pokračuje dvomi odmerkami zeleniny, ktoré dopĺňajú 2 plátky morčacích pŕs. K prílohe si ešte pridáva 1 dusený zemiak. Tretie a finálne jedlo dňa sa skladá z kuracích pŕs, špenátu, špargle a z miešaného šalátu.

5. Chris Evans

Chris Evans
Zdroj: menshealth.com

Spomínate si na scénu z filmu Kapitán Amerika: Prvý Avengers (2011), keď sa otvoria dvere valcovitej komory a my vidíme vysekaného Stevea Rogersa? Niečím podobným si prešiel aj predstaviteľ tejto úlohy, herec Chris Evans. Ten mal pred touto úlohou tendenciu byť štíhlym človekom, bez väčšej svalovej hmoty. Lenže ak si chcel zahrať v najúspešnejšej sérii všetkých čias, musel skrátka tráviť čas v posilňovni. A že ho tam trávil dosť, cvičil totiž až 6 dní do týždňa, pričom si len v sobotu bral voľno na oddych. Jeho tréning bol prevažne silový, keďže Chris nepotreboval schudnúť, ale „len“ nabrať svalovú hmotu.

Jeho bežné stravovanie vyzeralo asi takto:

  • raňajky – miska ovsenej kaše s tmavým ovocím a vlašskými orechmi
  • ranné občerstvenie – srvátkový proteínový kokteil a 5 g aminokyselín
  • pred-tréningový snack – jablko a mandle
  • občerstvenie po tréningu – proteínový kokteil na báze srvátky a 5 g aminokyselín
  • obed – kurací šalát s hnedou basmati ryžou
  • popoludňajšie občerstvenie – proteínový kokteil
  • večera – ryba alebo kuracie či hovädzie mäso so zeleninou
  • jedlo pred spaním – proteínový kokteil

Toto sú najvypracovanejší herci v Hollywoode. Dúfame, že sa vám oba články páčili a že sa možno inšpirujete aj vy k tomu, aby ste svoju postavu dostali do dokonalosti. Samozrejme, ak už v tom bode ste, tak vám gratulujeme.

Zdroj: Zac Efron, Channing Tatum, Chris Pratt, Vin Diesel, Chris Evans

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -