Ako sa z Jane Foster stane nový Boh hromu v Thor: Love and Thunder?

Nenechajte si ujsť

Amidamaru, do meče! Legendárne anime Kráľ šamanov sa po 18 rokoch vracia na obrazovky

Nový Kráľ šamanov odhaľuje ukážku Ako sme vás informovali ešte počas júna, legendárne anime Kráľ šamanov chystá návrat na obrazovky. Príbeh spočiatku vznikol ako manga séria autora Hiroyuki...

AKTUÁLNE: Sony oficiálne odhalilo cenu a dátum vydania konzoly PlayStation 5

PlayStation 5 Showcase Microsoft vyložil všetky karty na stôl, takže bolo jednoznačné, že spoločnosť Sony musí skôr či neskôr dorovnať. Nová generácia konzol Xbox vyjde...

Apple Event 2020: Apple Watch Series 6, iPad Air, služba Apple One a veľa iných skvelých noviniek

Včera nám Apple odhalil zoznam nadchádzajúcich produktov a služieb, ktoré už čoskoro zavítajú na trh. Hodinový Apple Event 2020 zahŕňal naozaj bohatý program, ktorý...

Väčšia hrozba pre Avengerov ako Thanos prichádza. Marvel obsadil záporáka Kang the Conqueror

Jonathan Majors sa pripája do MCU Jonathan Majors, herec, ktorý hrá hlavnú úlohu v seriáli Lovecraft Country na HBO, sa aktuálne pripája do MCU. Do...
Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 19 rokov a moje 3 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.

Ako vznikne nový Thor v MCU?

Na nedávnom Comic-Cone v San Diegu nás Kevin Feige prekvapil veľkolepými novinkami. Na pódiu nám šéf Marvel Studios prezradil, že z Jane Foster (Natalie Portman) sa stane nový Thor v MCU. Hneď sme sa teda začali pýtať, ako je to možné. Akým spôsobom sa z nej stane nový Boh hromu? Ukrývajú odpoveď komiksy? Poďme to spolu zistiť!

Thor: Love and Thunder
Zdroj: polygon.com

V komiksoch

Asgard, bohovia a Mjolnir majú v komiksoch naozaj rozvinutú mytológiu. Tvorcovia komiksov dali počas viacerých desaťročí dokopy komplexnú Bibliu toho, ako tento svet funguje. Jedným z najhlavnejších aspektov sveta, ktorý je vybudovaný v komiksoch, je spôsob, ako vzniká Thor.

Ako do obrazcu zapadá Jane Foster? Nuž, pozrime sa na to, ako to prebehlo v komiksoch. Začalo to tým, že Thor (Chris Hemsworth) – ten, ktorého všetci dobre poznáme – počas príbehu s názvom Original Sin (pôvodný hriech) stratil svoju silu. Prestal byť hoden a Mjolnir musel zanechať na povrchu Mesiaca, pretože si ho nemohol vziať so sebou.

Na poslednej strane novej komiksovej série, ktorú začalo vydanie Thor #1, sme videli záhadnú ženu, ktorá sa ku ikonickému kladivu blížila. Popri chôdzi povedala, že “vždy tu musí byť Thor,” po čom pozdvihla Mjolnir a pretransformovala sa na Bohyňu hromu.

Thor
Zdroj: syfy.com

Všimli ste si ten zásadný rozdiel? V komiksoch to funguje (alebo v minulosti fungovalo) tak, že práve kladivo Mjolnir dáva silu tomu, kto ho pozdvihne – premení ho na Thora, resp. niekoho s podobnými schopnosťami. V MCU to však takto nefunguje. Ako svojmu synovi vysvetlil Odin v Ragnaroku, jeho skutočná sila sa ukrýva v ňom, pričom Mjolnir slúži len na to, aby túto silu usmernil.

Vo filmovom vesmíre Marvel teda Mjolnir nie je nič viac ako kus kozmického kovu. Len zbraň, ktorú už použil napríklad Captain America, ktorého nijako netransformovala. V komiksoch však bola sila ženského Thora viazaná priamo na toto kladivo a závisela od neho. Keď bolo kladivo v neskorších vydaniach zničené, Jane Foster stratila svoje schopnosti a znova z nej bol len človek. Ako sa teda z Jane stane nový Thor v MCU, keď sa tu hrá podľa iných pravidiel?

film thor 4
Zdroj: ign.com

Ako to bude v Thor: Love and Thunder?

Tvorcovia majú nevýhodu v tom, že opustili tieto základné pravidlá mytológie. Na druhú stranu je to aj výhodou, keďže teraz si Taika Waititi môže robiť čokoľvek chce. Zamyslime sa však, v čom je filmový vesmír rozdielny od toho komiksového. Boh hromu, náš obľúbený Thor, mohol v pravidlách MCU svoje schopnosti získať dvoma spôsobmi: buď ich zdedil po Odinovi, alebo mu ich Odin vedome venoval ako magickú silu.

Prvá možnosť pri Jane nie je realistická, keďže ona je len človek. Pochybujem, že Waititi by prišiel so šialeným vysvetlením, že Jane je strateným nemanželským dieťaťom Odina, preto je pravdepodobnejšia tá druhá možnosť. Svoje nové schopnosti dostane ako pôvodný Thor, a to od vládcu Asgardu. Ktorým je teraz Valkyrie (Tessa Thompson).

Už nejaký ten čas vieme, že príbeh filmu Thor: Love and Thunder sa z veľkej časti zameria na Valkyrie, ktorá si bude hľadať svoju kráľovnú. Lásku, s ktorou bude vládnuť Asgardu. Je tak dosť možné, že jej partnerkou sa stane samotná Jane Foster, čo by bolo zaujímavé aj z pohľadu scenára, keďže Thor s ňou chodil. Zaujímavá dynamika vzťahov by však bola len bonus.

režiséri avengers: endgame gay v mcu valkyrie
Zdroj: nerdist.com

Skutočným ťahačom by mohol byť práve fakt, že Valkyrie spraví z Jane ženského Thora. V mytológii MCU zatiaľ dáva zmysel, že aktuálny vládca Asgardu má schopnosť menovať ochrancu kráľovstva, venovať mu ohromnú silu a naozaj božské schopnosti.

Čo ešte?

Stále je tu však ten Mjolnir, ktorý toho ukrýva viac než sa zdá… V nových komiksoch sa nám odhalila pravda, ktorú netušil ani Thor. Samotné kladivo bolo vyrobené z kovu, ktorý obsahoval energiu kozmickej búrky s názvom God Tempest (Mother of Thunder, Mother Storm). Keď ju Odin kedysi dávno skrotil, jej silu vložil do Mjolniru.

Keď bolo v komiksoch kladivo zničené, Thor dostal možnosť opäť ukázať, že je ho skutočne hoden. Matka hromu ho začala rešpektovať a rozhodla sa pozbierať rozdrvené kúsočky Mjolniru, z ktorých vyrobila nové, omnoho mocnejšie kladivo. Je tu teda možnosť, že niečo podobné sa stane aj vo filme Thor: Love and Thunder.

thor: ragnarok hela valkyrie
Zdroj: pinterest.com

Matka hromu by mohla prerobiť pôvodné kladivo, ktoré Hela zničila počas Ragnaroku. Tento nový, ešte mocnejší Mjolnir by právoplatne patril Asgardu, resp. jeho vládcovi – Valkyrie. Valkyrie by však svojou skromnosťou nepociťovala, že má na to, aby ho sama vlastnila, rozhodne sa preto nájsť niekoho, kto je nového Mjolniru skutočne hoden. Jane, do ktorej Matka hromu prostredníctvom kladiva vloží svoju ohromnú moc.

Je tu viacero možností, no zatiaľ vôbec netušíme, ktorá z nich by mohla byť pravdivá. A čo si myslíte vy? Ako sa z Jane stane nový Thor v MCU? Vaše predpovede nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: marvel.fandom.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

3 COMMENTS

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Komédia MATKY predstavuje trailer a plagát. Do kín príde už v novembri

Komédia MATKY predstavuje trailer a plagát Tvorcom novej komédie Matky sa podarilo v rekordne krátkom čase zostrihať materiál natočený v lete a tak už v novembri si diváci...

Hotel Transylvánia 4, Krúdovci 2 a Baby šéf 2. Pokračovania obľúbených animákov prichádzajú

Pokračovania obľúbených animákov Naše obľúbené animované filmy sú späť. A tou najlepšou správou je, že si všetky stihneme pozrieť ešte tento a budúci rok. Presnejšie...

Prvé progaming podujatie na Slovensku prichádza – Orange Majstrovstvá Slovenskej republiky v elektronických športoch 2020!

Už túto jeseň sa začína nová éra herných turnajov na Slovensku. Vďaka podujatiu Orange Majstrovstvá Slovenskej republiky v elektronických športoch sa ešport v našej...

Tri ďalšie herné pecky zadarmo. Medzi nimi aj Watch Dogs 2 s veľkým otvoreným svetom

Vývojár videohier Epic Games plní svoj sľub a každý týždeň ponúka svojim užívateľom hry úplne zadarmo. Práve týmto spôsobom si digitálny obchod Epic Games...

Pozrite si prvé fotografie z anime Blade Runner: Black Lotus. Seriál rozšíri obľúbený sci-fi svet

Prvé fotografie z Blade Runner: Black Lotus Zaujíma vás, čo sa dialo medzi filmami Blade Runner a Blade Runner 2049? Časť z tejto 30-ročnej príbehovej...