Očakávaný film Star Wars má veľké problémy a hrozí mu odloženie. Reakcia Disney vec vyjasňuje

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Star Wars film o Rey je odložený na neurčito

V roku 2019 sa zakončila desaťročia dlhá filmová sága o Skywalkerovcoch. Nový film sme odvtedy nedostali, svetu Star Wars v posledných rokoch kraľovali najmä hrané seriály. V príprave je však viacero ďalších filmov, pričom jeden z nich sa mal zamerať na (nie príliš) obľúbenú Star Wars protagonistku – Rey. Jej film má ale podľa webovej stránky World of Reel nemalé problémy.

V celovečernej novinke Star Wars má titulnú rolu opätovne stvárniť herečka Daisy Ridley, pričom nový film bol ohlásený ešte v apríli minulého roka. Jeho dej sa bude odohrávať 15 rokov po filme Star Wars: Vzostup Skywalkera. Z Ray sa stane nová majsterka Jedi, ktorá sa snaží opätovne vytvoriť akadémiu Jediov ako súčasť nového Rádu Jediov.

Zdroje portálu World of Reel uvádzajú, že film by mohol byť nazvaný New Jedi OrderZnepokojivé sú však zákulisné informácie o momentálnom statuse výroby. Zdroj totiž tvrdí, že spoločnosť Disney svoju novinku odložilo na neurčito. Dodáva tiež, že odloženie tohto filmu bol aj dôvod, pre ktorý minulý týždeň oznámili výrobu snímky Mandalorián a Grogu.

The Mandalorian & Grogu
Zdroj: starwars.com

Môže za problémy filmu samotné štúdio?

Na režisérskej stoličke momentálne sedí Sharmeen Obaid-Chinoy, ktorá nakrútila napríklad dve epizódy seriálu Ms. Marvel. O scenár sa mal postarať Steven Knight, ktorého najznámejšou tvorbou je úspešný seriál Peaky Blinders – Gangy z Birminghamu.

Dôvod odloženia filmu má tkvieť v prebiehajúcom spore spore medzi Knightom a štúdiom LucasFilm (dcérske štúdio spoločnosti Disney, ktoré tvorí Star Wars projekty). Štúdio má inú predstavu o filme ako on a tak dochádza ku kreatívnym nezhodám. Zdroj ďalej tvrdí, že na stole bol aj prvý draft scenára, no štúdio malo k nemu toľko pripomienok, že ho Knight musel začať písať odznova.

Knight okrem toho momentálne pracuje na filmovom pokračovaní spomínaného seriálu o gangu Peaky Blinders, ktorý by sa mal začať natáčať v druhej polovici roka. Môže sa tak stať, že známy scenárista by na projekte nakoniec vôbec nepodieľal.

Nebol by ani prvým, ani posledným umelcom, ktorý od projektu odpadol. Film je vo výrobe už dva roky a na stole bolo už niekoľko draftov od viacerých scenáristov. Medzi nimi napríklad aj Damon Lidelof (Watchmen) alebo Justin Brit-Gibson (Next Big Thing).

LucasFilm tvrdí opak

Aj napriek tomu, že informácie do seba zapadajú a všetko nasvedčuje odchodu Knighta a  oddialeniu vydania filmu, štúdio všetky zverejnené informácie poprelo. Zdroj portálu Gizmodo, ktorý má byť priamo zo štúdia, tvrdí, že správy o oddialení filmu sú nepravdivé a že Knight je stále súčasťou procesu tvorby a naďalej píše scenár. Spoločnosť má dokonca čakať na jeho najnovšiu verziu.

Bez ohľadu na to, či práce na novom Star Wars filme napredujú podľa predstáv alebo nie, potrvá ešte roky, kým ho uvidíme na striebornom plátne. Medzitým novinku môžu predbehnúť iné filmové projekty, ktoré má štúdio v príprave.

Dave Filoni a Jon Favreau
Zdroj: starwars.com

Vo výrobe je už dlhú dobu film režiséra Taiky Waititiho, o ktorom sa ale stále nič nevie. Tiež sa môžeme tešiť na film Jamesa Mangolda (Logan: Wolverine) s príbehom úplne prvého Jediho. Svoje filmy prinesú aj Dave Filoni, ktorého novinka bude záverom cesty Mandaloriána a jemu blízkych postáv. No a nakoniec je tu tiež Jon Favreau, ktorý natočí už spomínaný film o Mandovi a Groguovi.

LucasFilm má potvrdené dátumy premiér pre zatiaľ tri filmy, aj keď detaily o nich zatiaľ nepoznáme. Dátumy sú 22. máj 2026 (o ktorom niektoré zdroje tvrdili, že je práve pre film o Rey), 18. december 2026 a 17. december 2027.

Myslíte si, že sa niekedy dočkáme filmu o Rey? Na ktorý z nadchádzajúcich Star Wars filmov sa tešíte najviac?

Zdroje: gizmodo.com, worldofreel.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -