Ohlásenie Counter-Strike 2 sa po náznakoch stalo realitou. Čo sme sa o pokračovaní ikonickej akcie dozvedeli?

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Najčítanejšie za 7 dní

Valve a ich ďalší projekt

Niekdajší tvorcovia série Half-Life, Team Fortress, Portal alebo Counter-Strike. Valve sa s výbuchom a masívnym rozšírením platformy Steam (napriek svojmu talentu a šikovným ľuďom) postupne dištancovalo od vývoja titulov a dnes primárne počítajú zelené bankovky prichádzajúce z najpopulárnejšieho herného klienta na planéte. Napriek tomu nás ale v letnom období čaká pokračovanie z ich produkcie. Práve totiž prebehlo ohlásenie Counter-Strike 2. Dlho očakávaný a fanúšikmi žiadaný sequel je konečne realitou.

Je skutočne škoda, že dnes je novinka vyvíjaná Valve naozaj raritným úkazom. Koniec koncov, príbeh Gordona Freemana nebol nikdy plne dokončený. Šlo pritom zakaždým o absolútne zásadné akcie, ktoré prichádzali s nápadmi, kvalitným dizajnom, pútavou naratívnou líniou a v neposlednom rade i výbornými prestrelkami rezonujúcimi v našich pamätiach dodnes. Portal bol zasa neakčnou záležitosťou, ktorá viac ako náboje potrebovala vaše logické zmýšľanie.

Counter-Strike (najmä posledný Global Offensive) pre zmenu dominoval poľu online akcií a väčšinu konkurencie v podstate zadupal pod zem. Vyššie zmienená iterácia pritom bez výraznejších zmien držala hráčov desať rokov, no za ten čas sa predsa len herný priemysel rozrástol. Prišli obdobne zásadné tituly, ktoré začali z koláča Valve postupne ujedať. Fortnite, Apex Legends, Overwatch, dvadsiata variácia Call of Duty alebo Valorant. To sú všetko mená, ktoré sa pomerne efektívne začlenili do online herného sveta a pevne si v ňom držia svoje miesto.

Counter-Strike 2
Zdroj: polygon.com

Skromné ohlásenie Counter-Strike 2

Je preto logické, že Valve už nejakú dobu pracovalo na odpovedi vyššie zmieneným hrám. A ako inak konkurovať početným titulom, ak nie vydaním novinky so starou a overenou značkou? A tak vznikol počin Counter-Strike 2. Štvrtý oficiálny diel série bude bežať na Source 2 Engine, ktorý patrí priamo autorovi Steamu.

TIP: Nechce sa vám začínať od nuly? Objavte CS2 účty na predaj

Známa spoločnosť predviedla titul v troch videách demonštrujúcich akciu, vizuálne obmeny a svižnosť hrateľnosti ako takej. Grafický posuň je viditeľný na prvý pohľad a, pochopiteľne, predstavuje obrovských skok oproti predchádzajúcej časti.

Autori tiež sľubujú vylepšenia po všetkých stránkach a lákajú na kvalitnejšieho, modernejšieho i zábavnejšieho zástupcu akčných online akcií. Do výraznejších konkrétností ale nezabiehajú. Napriek tomu však niektorým hráčom sprístupňujú pomerne exkluzívne testovanie titulu, takže by čochvíľa mali internet zaplaviť dojmy i názory, ktoré nám začnú tvoriť obrázok o prípadných kvalitách Counter-Strike 2.

Už toto leto

Valve rozhodne nehodlá zaháľať a vydanie plánuje na terajšie leto. Momentálne nedisponujeme konkrétnym dátumom vydania, avšak vzhľadom na jasnú správu si dokážeme vyvodiť, počas ktorých mesiacov by mala akcia doraziť. Takisto vieme, že projekt bude free to play, čo znamená, že môžeme očakávať nejakú formu battle passu alebo kozmetických transakcií.

Azda najzásadnejšia otázka je celkom zrejmá. Dokáže nadchádzajúca dvojka nahradiť Global Offensive s miliónmi aktívnych hráčov? Odpoveď nepoznáme, no je zrejmé, že to nebude jednoduchý súboj. Pokiaľ totiž úplne nezrušíte populárneho predchodcu (čiže nevypnete servery), migrácia z jedného titulu na druhý môže byť pomerne komplikovaná. Ostatne, v takom prípade máte dva žánrovo totožné projekty potrebujúce starostlivosť i veľký počet hráčov, aby ich vzájomné súžitie dávalo zmysel. Uvidíme preto ako situáciu vývojárske Valve vyrieši.

Čo hovoríte na ohlásenie Counter-Strike 2? Myslíte, že počin má šancu prekonať svojho desaťročného brata alebo pôjde o prepadák, do ktorého hráči neinvestujú svoju drahocennú pozornosť a čas? Podeľte sa o svoje úvodné postrehy a dojmy prostredníctvom dostupnej komentárovej sekcie.

Zdroj: polygon.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -