Máte posledný deň. Valve rozdáva zadarmo legendárnu hru, čaká vás aj prekvapenie

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Legendárny Half-Life zadarmo pre používateľov Steamu

Herná spoločnosť Valve sa cíti naozaj štedro, zatiaľ čo vy sa budete cítiť naozaj staro. Legendárna FPS hra Half-Life bola vydaná už pred 25 rokmi. Vydanie prebehlo pred neuveriteľným štvrť-storočím, pričom v roku 1998 uchvátila hráčov po celom svete. Z hry sa stal fenomén, dnes ju môžeme označiť za veľmi vplyvnú v žánri aj mimo neho, niektorí ju dokonca považujú za jeden z najlepších titulov v hernej histórii. A teraz môže byť Half-Life váš – úplne zadarmo, oficiálne, bez trikov.

Príbeh samotnej hry je zasadený do neďalekej budúcnosti. Z veľkej časti sa odohráva v prostredí tajného laboratória Black Mesa, do ktorého prichádza pracovať Gordon Freeman, špecialista na teleportáciu. V jeden deň je prítomný na experimente, ktorý však skončí katastrofou. Takmer všetci vedci zomrú počas masívnej explózie, no navyše sa otvoria brány v časopriestore, cez ktoré začínajú prichádzať mimozemské bytosti. Freeman sa cez ne musí prebojovať, aby unikol z laboratória a pritom sa pokúsi zvrátiť túto inváziu.

half life
Zdroj: Valve

Samotný dej je veľkým dôvodom, prečo sa z Half-Life stal veľký hit. Príbeh poníma o zaujímavom vedecko-fantastickom prostredí a dovolil dizajnérom veľkú slobodu, čo sa týka dizajnu monštier. Práve z tejto série pochádza napríklad ikonický Headcrab.

Half-Life bol, samozrejme, aj komerčným úspechom. Okrem skvelých recenzií pomohol posunúť Valve na výslnie herného sveta a umožniť nielen tvorbu ikonického pokračovania Half-Life 2, ale aj mnohých memes a vtipov o mýtickom vydaní Half-Life 3. Aj vďaka tejto sérii je dnes Steam tou obrovskou hernou platformou, ktorú všetci dobre poznáme.

Na Steame nájdete skvelé akcie

Práve na domovskej platforme videohier spoločnosti Valve je dostupná úplne zadarmo FPS hra Half-Life. Raz si ju pridáte ku účtu a už navždy je vaša. Ale treba sa poponáhľať, akcia totiž končí 20. novembra o 19:00.

Steam túto oslavu 25. výročia Half-Life taktiež využil ako príležitosť na pomerne veľký update hry. Používatelia si po novom užijú širšie nastavenia vizuálu a grafiky, no taktiež podporu Steam Decku. Hra samotná sa rozšírila o minikampaň Uplink, ktorá doteraz na platforme dostupná nebola a taktiež pribudli 4 nové multiplayer mapy. Tvorcovia skutočným fanúšikov prinášajú aj dokumentárny film o tvorbe hry.

Valve nám zadelil aj skvelú akciu na kompletný balíček herných titulov Half-Life, vrátane Team Fortress Classic. Ten teraz stojí iba 6,31 € miesto pôvodných 57 €.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -