AKTUÁLNE: PlayStation 5 už dnes štartuje na Slovensku a v Českej republike

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Od dnešného dňa si môžu novú hernú konzolu PlayStation 5 vyskúšať aj herní fanúšikovia zo strednej Európy – čiže aj my, na Slovensku. Po uvedení na siedmych trhoch v minulom týždni je tak konzola oficiálne uvedená aj u nás a v Českej republike.

Herná knižnica PS5 ponúka najobsiahlejšiu ponuku hier v histórii PlayStation na čele s Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, Demon’s Souls, Call of Duty: Black Ops Cold War, Fortnite a NBA 2K21.

playstation 5 zážitok.
Zdroj: gamesradar.com

PlayStation 5 štartuje na Slovensku a v Českej republike

Praha, 19. november 2020 – Dnešok je významným dňom pre všetkých herných nadšencov. Sony Interactive Entertainment (SIE) práve oficiálne uviedla svoju novú konzolu PlayStation®5 (PS5™)  vo všetkých krajinách Európy, Blízkeho východu, Južnej Ameriky, Ázie a Južnej Afriky.

„Dnešný deň je historickým momentom pre značku PlayStation. My všetci v SIE ((Sony Interactive Entertainment) s potešením oslavujeme dnešné uvedenie PlayStation 5 spolu s našou komunitou fanúšikov, herných vývojárov a ďalších partnerov,“
povedal Jim Ryan, prezident a CEO Sony Interactive Entertainment.

„PS5 je naozaj konzola novej generácie reprezentujúca počiatok novej éry gamingu. Som nadšený za všetkých fanúšikov, ktorí s našou konzolou začnú zažívať úplne nové herné zážitky. Rovnako tak sa spolu s nimi teším na všetky herné tituly, ktoré nás na PS5 čakajú a ktoré budú aj naďalej tieto zážitky umocňovať. Je nám veľkou cťou, že môžeme pracovať s talentovanými hernými vývojármi svetovej úrovne, ktorých kreativita prináša nekonečné možnosti pre budúcnosť hrania hier na PS5.“

SIE oslávila uvedenie svojej novej konzoly taktiež rôznymi projekciami na známych miestach v 25 krajinách po celom svete. Jedným z týchto miest bola budova Crystal na Vinohradskej třídě v Prahe. V rámci tejto svetelnej show boli na všetkých miestach premietané známe PlayStation® tvary. Na video z českého videomappingu sa môžete pozrieť tu:

Herná knižnica PS5

Rok 2020

Herná knižnica PS5 ponúka najobsiahlejšiu ponuku hier v histórii PlayStation na čele s titulmi od SIE Wolrdwide Studios, medzi ktoré patrí Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, Demon’s Souls, Sackboy: A Big Adventure a Astro’s Playroom. Majitelia týchto nových konzol sa môžu tešiť na viac ako 30 nových herných titulov do konca roka vrátane veľmi očakávaných hier, ako sú Call of Duty®: Black Ops Cold War (Activision), Fortnite (Epic Games), FIFA 21 (EA), NBA 2K21 (2K), Godfall (Gearbox Publishing), Watch Dogs®: Legion, Assassin’s Creed® Valhalla (Ubisoft) a veľa ďalších.

Tituly od nezávislých vývojarských štúdií, napríklad Bugsnax (Young Horses) a The Pathless (Giant Squid/Annapurna Interactive), len dokreslí pestrú škálu očakávaných hier na PS5.

Rok 2021

Na začiatku roku 2021 potom prídu Worldwide Studios exkluzivity v podobe Ratchet and Clank: Rift Apart, Returnal, Destruction AllStars, Horizon Forbidden West, Gran Turismo™ 7 a nové God of War.

Ako prvé vyjdú na PS5 taktiež tituly DEATHLOOP™ od Arkane Studios/Bethesda Softworks, Ghostwire™: Tokyo (Tango Gameworks/Bethesda Softworks), Project Athia (pracovný názov) od Luminous Productions/Square Enix, Final Fantasy® XVI (Square Enix), Resident Evil™ Village (Capcom) a Hogwarts Legacy (Warner Bros).

PlayStation 5
Zdroj: psmania.sk

PlayStation Plus

Od dnešného dňa si môžu všetci členovia PlayStation Plus vychutnať 20 PlayStation®4 hier, ktoré túto generáciu symbolizujú v rámci PlayStation Plus Collection, aj na svojich PS5 konzolách.

Do tejto kategórie patria obľúbené tituly, ako sú napríklad Batman™: Arkham Knight, Bloodborne, Call of Duty®: Black Ops III – Zombies Chronicle Edition, Fallout® 4, God of War, Monster Hunter: World™, Final Fantasy®XV, Resident Evil®7 Biohazard, Persona 5, The Last of Us Remastered, Uncharted 4: A Thief’s End a veľa ďalších.

playstation 5 logo
Zdroj: whathifi.com

Nová generácia konzoly PlayStation 5 pohltí herných fanúšikov na Slovensku

PS5 prináša nový pohľad na herný svet, a to vďaka nevídanej rýchlosti, vizuálnej presnosti a zapojeniu viacerých zmyslov. Vďaka ultra-high speed SSD disku je možné si vychutnať takmer okamžité načítanie, dychberúcu 4K grafiku a plynulý herný zážitok s rýchlosťou až 120 snímok za sekundu.

Haptická odozva a adaptívna spúšť nového ovládača Dual Sense, rovnako ako pohlcujúci zvuk s technológiou Tempest 3D AudioTech, aktivujú ďalšie zmysly hráča a vtiahnu ho tak ešte viac do hry.

Okrem nevšedných herných zážitkov ponúka PlayStation 5 aj radu obľúbených streamovacích služieb vrátane Amazon Prime Video, Apple TV+, Disney+, Hulu, Netflix, Peacock, Spotify, Twitch, YouTube a ďalšie. Každá PS5 konzola bude mať vlastný priestor určený výhradne pre tieto zábavné média. Vďaka tomu bude možné jednoducho prepínať medzi hrami a sledovaním filmov či TV.

Zdroj: TS Sony

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -