Režiséri Avengers: Endgame odhaľujú, prečo zomrel Tony Stark a nie Steve Rogers

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Odkedy v roku 2008 začal Marvel Cinematic Universe filmom Iron Man, mnoho sa toho zmenilo. Univerzum sa rozrástlo o množstvo ďalších postáv a príbehy začali byť čoraz veľkolepejšie. S ohromnými príbehmi prišli aj nebezpečnejšie situácie pre našich hrdinov, čo vyvrcholilo v Avengers: Endgame. Tu je zaujímavé preskúmať, akým spôsobom tvorcovia rozhodli, ktoré postavy umrú. Prečo zomrel Tony Stark a nie Steve Rogers, či prečo tvorcovia rovno nezabili oboch?

Tony Stark v Avengers: Endgame
Zdroj: wallpapersite.com, searchpng.com, freepnglogos.com

Prečo zomrel Tony Stark?

Zatiaľ čo Infinity War sa sústredil na predstavenie Thanosa, Endgame sa navrátil ku našim obľúbeným superhrdinom. Podľa slov scenáristov bola hlavná téma filmu obeta. Práve tou sa totižto mali zauzliť príbehy pôvodnej šestky Avengers.

Obetu, respektíve sebaobetu v tomto príbehu vykonalo viacero postáv. Ešte v priebehu deja nami pohla smrť Black Widow, ktorá sa obetovala pre Soul Stone aj napriek návrhu Clinta Bartona, ktorý to chcel spraviť za ňu. To však ešte bolo nič. Nehovorím, že Natasha Romanoff nie je skvelá a obľúbená postava, ale tie najsilnejšie emócie v divákoch zanechal samotný koniec, kedy zomrel Tony Stark.

Dom Tonyho Starka z Avengers: Endgame
Zdroj: cnet.com

Prečo zomrel práve on a nie Steve, prípadne obaja?

Tony bol na začiatku MCU egocentrický človek, ktorý všetko robil pre svoj vlastný prospech. Steve Rogers zasa už vo svojom prvom príbehu viackrát dokázal, že je morálne odhodlaný obetovať svoj život pre ostatných. No a samotná Infinity Sága, teda prvých 22 filmov tohto univerza, sa zameriavalo aj na túto dynamiku medzi dvoma diametrálne odlišnými postavami. Tvorcovia nás chceli prekvapiť, čo filmom Avengers: Endgame aj spravili.

Stále je tu však množstvo fanúšikov, ktorí nerozumejú, prečo nezomreli obidve tieto postavy. Veď keď už ukončiť ságu, tak poriadne. Nuž, ako vysvetľuje jeden z režisérov, bol dobrý dôvod na to, aby zomrel iba Tony Stark: „Keď zabijete obľúbenú postavu ako Tony, musíte nejakým spôsobom na konci filmu ukázať nádej. Jediným človekom, ktorý tú nádej mohol dodať, bola ďalšia hlavná postava.“

prečo zomrel tony stark steve rogers
Zdroj: bullticle.com

Anthony Russo pokračoval: „Ak by sme boli zabili oba hlavné charaktery, myslím si, že ľudia by po filme rovno začali skákať pod autá. Zámerom nie je ľudí zničiť, ale, dúfam, povedať im komplexný a dimenzionálny príbeh spôsobom, ktorý v nich rozprúdi širšie spektrum emócií.

Aký emocionálny dopad na vás mal moment, kedy zomrel Tony Stark? Myslíte si, že bolo logické ho obetovať jednotlivo, alebo mal zomrieť po boku Stevea Rogersa? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: empireonline.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -