TOP 10 seriálov, ktoré si musíte pozrieť, ak máte radi Ricka a Mortyho

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Seriál Rick a Morty sa stáva stále viac a viac populárnym. Táto animovaná dvojica baví milióny divákov po celom svete. Ak neviete o čom hovorím, určite si nájdite chvíľku na prečítanie tohto článku a rozhodne mu dajte šancu! Nájdete ho na Netflixe.

TOP 10 seriálov, ktoré si musíte pozrieť, ak máte radi Ricka a Mortyho

Tento článok je ale skôr pre tých, ktorí si tri série tohto seriálu už stihli pozrieť niekoľkokrát  a teraz nevedia, čo ďalej so životom. Nezúfajte! Prinášame vám zoznam TOP 10 seriálov, ktoré si musíte pozrieť, ak máte radi Ricka a Mortyho!

10. Disenchantment

disenchantment
Zdroj: theverge.com

Disenchantment je animovaný seriál pre dospelých. Bol vytvorený spoluprácou Netflixu a tvorcu skvelých seriálov Futurama a SimpsonovciMattom Groeningom. Tento seriál sa odohráva v minulosti a hlavnou hrdinkou je princezná Bean. Nepredstavujte si však obyčajnú princeznú, ktorá miluje nosenie drahých rób a vo svojej komnate čaká na princa na bielom koni.

Bean je mladá rebelka, alkoholička a gamblerka. Spoločnosť jej robí démon Luci a elf Elfo. Tento seriál má zatiaľ za sebou iba jednu sériu s desiatimi epizódami, no určite sa v budúcnosti dočkáme aj pokračovania! Je plný vtipov a úžasných postáv.

9. Simpsonovci

the simpsons
Zdroj: ign.com

Simpsonovci najpopulárnejším seriálom tvorcu Matta Groeninga. Je to zároveň seriál, ktorý pozná snáď každý. Vyšlo z neho už tridsať sérii a sú potvrdené aj ďalšie dve. Práve v nich bude aj 700. epizóda Simpsonovcov.

Seriál je o päťčlennej žltej rodinke, ktorá žije v malom americkom mestečku Springfield. Táto rodina sa skladá z otca alkoholika Homera, matky Marge, rebelujúceho syna Barta, inteligentnej a rozhľadenej dcéry Líze a batoľaťa Maggie. Tento seriál je plný zábavných momentov, podobizní slávnych osobností a referencií na súčasné svetové udalosti.

8. Mystery Science Theater 3000

Mystery Science Theater 3000
Zdroj: rollingstone.com

Mystery Science Theater 3000 mal sedem sérii, keď bol zrušený v roku 1996. V roku 1999 bol zrušený znova, no dovtedy mu pribudli tri nové série. A v roku 2017 sme sa dočkali ďalšieho návratu na Netflixe. Minulý rok v novembri pribudla aj ďalšia séria.

Dej seriálu sa točí okolo vrátnika Joela, ktorého uniesli dvaja šialení vedci. Tí ho donútili pozerať zlé filmy. Joel a jeho robotický kamarát si krátili čas vytváraním vtipných hlášok o filmoch, ktoré videli. Diváci sa pri tomto seriáli cítia, akoby tam boli s nimi. Tento seriál je spojením sci-fi a komédie.

7.  Bob’s Burgers

bobs burgers
Zdroj: comingsoon.net

Bob’s Burgers je ďalším animovaným sitkomom. Jeho príbeh je o rodine Belcherovcov. Bob a Linda vlastnia sieť hamburgerových predajní. Majú tri detiTinu, Gene a Louisa. Túto rodinu obklopujú zábavné a bláznivé situácie. Síce tomuto seriálu na rozdiel od Ricka a Mortyho chýbajú prvky vedy, seriál vás určite nebude nudiť všetkými vtipnými situáciami, s ktorými sa možno stotožníte.

6. South Park

south park
Zdroj: hashtag.zoznam.sk

South Park je veľmi populárny animovaný seriál, ktorý sa zameriava na dospelých divákov aj keď to tak na prvý pohľad nemusí vyzerať. Hlavnými postavami sú totiž štyria chlapci – Stan, Kyle, Eric a Kenny. 

Seriál obsahuje veľa explicitných vyjadrení, zobrazuje sex a násilie a nachádza sa v ňom humor, ktorý nedokáže prijať každý divák. Práve preto je takým obľúbeným v istých skupinách ľudí. Nehrá sa na nič, čím nie je, nesnaží sa mať každý diel politicky aj morálne korektný a nehanbí sa pobaviť divákov humorom černejším než čierna diera. 

5. Stranger Things

stranger things
Zdroj: polygon.com

Stranger Things je sci-fi hororový seriál, ktorý nájdete na Netflixe. Je o štyroch chlapcoch a jednom dievčati, ktorí sa snažia s pomocou dospelých, ktorí im veria, vyriešiť záhadu paralelného sveta, ktorý sa s tým ich prepojil. Z tohto seriálu si môžme pozrieť už dve série a tretia by mala vyjsť už 4. júla tento rok.

Narozdiel od Ricka a Mortyho, tento seriál nie je veľmi komický a nenasmejete sa pri ňom, no obsahuje veľa sci-fi elementov. Okrem toho má retro atmosféru, je mysteriózny, má skvelý soundtrack a veľmi zaujímavé postavy.

4. Lost in Space

lost in space
Zdroj: inverse.com

Lost in Space je taktiež seriál od Netflixu. Je spravený podľa rovnomenného seriálu z roku 1965. Príbeh je o rodine vesmírnych kolonistov, ktorých vesmírna loď sa odchýli z kurzu. Už toto znie veľmi zaujímavo, no seriál toho ponúka oveľa viac. Každá epizóda má hlboký príbeh a celý seriál skvelé postavy. Ani tento seriál nepatrí medzi najvtipnejšie, no obsahuje veľa sci-fi aspektov.

3. Archer

archer
Zdroj: polygon.com

Archer sa zaoberá skupinou tajných agentov, medzi ktorými to však veľmi škrípe. Každá epizóda prináša nový problém a nové dobrodružstvo. Seriál obsahuje nespočetne veľa vtipných referencii. Taktiež sa od ostatných animovaných seriálov líši štýlom, akým sú postavy nakreslené. Už tento mesiac má vyjsť desiata séria tohto seriálu. Pre tých, ktorí túto show ešte nevideli, určite si ju pozrite a pripravte si bránice na nekončiaci sa smiech.

2. Adventure Time

adventure time
Zdroj: wired.com

Adventure Time je fantasy animovaný seriál. Príbeh sa točí okolo chlapca menom Finn a jeho najlepšieho kamaráta, ktorý je zároveň jeho nevlastný brat – Jakea. Jake je pes a dokáže meniť svoj tvar a veľkosť. Seriál obsahuje aj veľa ďalších zaujímavých postáv – princeznú Bubblegum, ľadového kráľa, upíriu kráľovnú Marceline a mnoho ďalších.

Tento seriál je pôvodne robený pre deti, no stal sa veľmi obľúbený aj medzi teenagermi a dospelými. 

1. Futurama

futurama
Zdroj: ign.com

Futurama je ďalším zo seriálov od Matta Groeninga na našom liste. V tomto seriáli sa stretávame s Philipom J. Fryom, ktorý sa omylom kryogenicky zamrazí a zobudí sa v 31. storočí. Okrem neho stretávame aj robota alkoholika – Bendera, vedúcu kuriérskej služby Planet Express, pre ktorú všetci pracujú – Leelu a mnoho ďalších ľudí, mimozemšťanov a kôrovcov.

Tak isto ako v Rickovi a Mortym sa tu stretávame s lietajúcimi vozidlami, neľudskými postavami a bláznivými situáciami. 

Ktorý seriál ste si vybrali? Súhlasíte s našim listom, alebo by ste niektorý z vybraných seriálov škrtli a pridali nejaký svoj? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -