Sand má ponúknuť herný western a obrovské mechanické konštrukcie

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Herný western, ktorý nemá obdoby

Len málokedy sa stáva, že sa ako hráči môžeme pozrieť na žáner westernu. Koniec koncov, ten bol vo filmovom médiu populárny najmä na počiatku druhej polovice dvadsiateho storočia a dnes sa považuje za archaické retro. Napriek tomu je fajn, keď sa ho raz za čas dočkáme. Či už formou hry, knihy alebo snímky určenej pre veľké kiná. Novinka Sand by nám mala umožniť priamy kontakt s virtuálnou prériou.

Hoci k tomu nedochádza pravidelne, občasne si môžeme zahrať titul zasadený do čias pištoľníkov, chovateľov dobytka a vlastníkov oblých klobúkov. Stačí si spomenúť na projekty ako Red Dead Redemption alebo jeho pokračovanie s poradovou číslovkou dva. Svojho času sa úspechu tešil i akčnejšie ladený Red Dead Revolver, ktorý de facto spadá do identickej série (hoci nie celkom oficiálne).

Starší hráči si takisto spomenú na projekty Call of Juarez (rovno tri diely zasadené do tematického prostredia) alebo solídnu akciu Gun. Dokonca, aj slovenský vývojársky tím to skúsil na poli krvavých prérií a to s ťahovým počinom Blood will be Spilled, ktorý mierne rezonoval i v zahraničí.

Takto to vyzerá, že pravidelne dostávame kvantum žánrových titulov, no vyššie zmienené hry vznikli na ploche dvoch dekád a to s pomerne slušnými časovými odstupmi. To je ostatne dôvod, prečo sa nadšenci a milovníci nablýskaných revolverov i páchnucej whiskey pomerne potešili, keď po prvýkrát uzreli trailer prichádzajúcej záležitosti s prozaickým názvom Sand.

Sand má byť obrovský

Ukážka nič konkrétne neprezrádza. Iba naznačuje a láka. Sľubuje púštny svet a gigantické mechanické konštrukcie. Sprievodný text na oficiálnej Steam stránke už ale hovorí o niečo konkrétnejšie. Podľa všetkého má ísť o takzvanú PVPVE hru. To znamená, že zvádzať strelecké duely budete nielen s oponentami ovládanými umelou inteligenciou, no aj ďalšími hráčmi, ktorí sa budú snažiť o jediné – prežitie.

Dianie by sa malo odohrávať na zničenej planéte Sophie. Budete sa snažiť pochopiť jej minulosť, odkryť udalosti dávno zabudnuté a súčasne prechádzať jedným dňom za druhým. Vieme, že by malo ísť o alternatívny rok 1910, čomu odpovedajú i zbrane, štýl módy a ďalšie prvky evokujúce predsa len o niečo prízemnejší život.

Za projektom vydavateľsky stojí tinyBuild (úspešné hry Hello Neighbor). Vývoj majú na starosti Hologryph a TowerHaus. Jedná sa o žánrovo neskúsené zoskupenie, avšak vydavateľ snáď drží nad projektom ochrannú ruku a uvoľnil mu dostatočné percento financií pre jeho tvorbu.

Sand - main
Zdroj: store.steampowered.com

Kedy k nám piesok dorazí?

Sand momentálne nemá dátum vydania. Ani fixný a dokonca ani orientačný, takže ak ste si už chceli zapisovať do kalendára termín, musíme vás sklamať. Aktuálne vieme, že sa ho dočkáme na osobných počítačoch a, zrejme, ak dôjde na adekvátny úspech, rozšíri sa i do konzolových kútov.

Je pritom otázne, v aký čas by mohol projekt doraziť, no vzhľadom k tomu, že sme nevideli jediný segment hrateľnosti, môže to nejaký ten piatok trvať. Dúfajme však, že vývoj nie je na počiatku. V takom prípadne by sme mohli zabudnúť na gameplay ukážku ešte počas terajšieho kalendárneho obdobia. Ak už ale majú autori čosi v rukáve, je tu nádej, že plnohodnotné predstavenie nie je od nás vzdialené o tri hviezdne galaxie.

Čo aktuálne hovoríte na odprezentovanú ukážku a ďalšie informácie priamo od autorov? Pozdáva sa vám Sand ako titul alebo máte skôr zmiešané dojmy a názory? Pokojne sa o svoje domnienky podeľte prostredníctvom dostupnej komentárovej sekcie.

Zdroj: store.steampowered.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -