Na tento film sme čakali dva roky. Epické fantasy The Green Knight vyráža dych nielen kamerou a výpravou

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Tento kúsok si pripíšte na zoznam najočakávanejších filmov tohto roka. My naň nedočkavo čakáme už dva roky. Štúdio A24 má na konte množstvo žánrových lahôdok a The Green Knight nebude výnimkou. Epické stredoveké fantasy odhaľuje nový trailer, ktorý vyráža dych každým aspektom. Kamera a výprava priam pohlcuje svojimi premyslenými zábermi a farebnou paletou.

V hlavnej úlohe Dev Patel ako legendárny rytier Sir Gawain, inšpirovaný podľa starej arturiánskej legendy. Zárukou kvality je režisér David Lowery (A Ghost Story), ktorý sa takisto postaral o scenár. Herecký ansámbel doplní nejedno zvučné meno. Vo vedľajších úlohách sa ukážu Joel Edgerton, Alicia Vikander, Sean Harris, Barry Keoghan a ďalší. Dobový príbeh doplnia fantazijné nadprirodzené bytosti.

Nový trailer na The Green Knight

Epické fantasy dobrodružstvo vyrozpráva príbeh Sira Gawaina (Dev Patel), nerozvážneho a svojského synovca kráľa Artuša. Ten sa vydáva hľadať a konfrontovať mýtického Zeleného rytiera. Na jeho ceste mu budú klásť polená pod nohy duchovia, obri, či zlodeji. Táto cesta definuje jeho charakter a preukáže jeho hodnotu v očiach svojej rodiny a kráľovstva. V skratke svieži a odvážny pohľad na klasický príbeh rytierov okrúhleho stola.

Pôvodná premiéra mala prebehnúť v roku 2020 na filmovom festivale SXSW. Globálna pandémia mala iné plány a dátum vydania tak úplne zmizol zo súpisky štúdia A24. Našťastie sa nerozhodli pre digitálne vydanie, pretože túto pastvu pre oči musíme vidieť v kine. Nový dátum premiéry padol na 30. júla 2021, dokedy veríme v otvorenie kinosál na Slovensku. Za druhé dúfame, že sa filmu chytí slovenská distribúcia.

Indie vydavateľ A24 je známy svojimi temnými hororovými projektmi. The Green Knight kombinuje to najlepšie zo všetkého a prinesie nám atmosférický, priam mýtický fantasy príbeh. Zatiaľ čo letná filmová sezóna bude plná zameškaných blockbusterov, Zelený rytier bude menej mainstream alternatívou. Nevieme ako vy, no my už sa očividne nemôžeme dočkať…

Ulahodil nový trailer na The Green Knight aj vášmu oku? Vaše očakávania nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -