Čiastočná nahota vo filme Thor: Láska a hrom? V MCU tak nastavuje nový rekord

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 22 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Čiastočná nahota v Thor 4 nastavuje v MCU nový rekord

Najočakávanejším filmom leta je pre mnohých určite Thor: Láska a hrom. Ide už o štvrtý sólový počin tohto Avengera, pričom je zatiaľ jedinou postavou v MCU s toľkými vlastnými filmami. Po úspechu tretej sólovky sa do sedadla režiséra opäť posadil režisér a herec Taika Waititi (Korg), ktorý nám prinesie snáď ďalší vtipný film. Filmom Thor 4 však ustanoví aj nový rekord, keďže ide o prvý MCU film, v ktorom sa vyskytne čiastočná nahota.

Okrem spomínaného režiséra vo filme opäť uvidíme herca Chrisa Hemswortha (Thor Odinson), ako aj Valkyrie (Tessa Thompson). Po takmer desiatich rokoch sa do franšízy vráti aj Natalie Portman (Jane Foster/Mighty Thor), avšak s novými božskými schopnosťami. Nováčikmi v MCU budú Russell Crowe (Zeus), ktorý si tiež zahrá boha blesku, a Christian Bale (Gorr the God Butcher), z ktorého sa stane hlavný záporák s cieľom vyhubiť všetkých bohov.

dĺžka thor láska a hrom
Zdroj: wall.alphacoders.com

Film dostal hodnotenie PG-13

Film dostal v zahraničí hodnotenie PG-13, čo znamená, že sa rodičom dôrazne odporúča, aby deti mladšie ako 13 rokov na tento film do kín sprevádzali. Takto označené filmy tiež môžu obsahovať aj nejaké to násilie či nahotu. V prípade Thora 4 ide o „intenzívne sekvencie sci-fi násilia a akcie, jazyk, nejaký sugestívny materiál a čiastočnú nahotu“. Prvé veci sú celkom bežné pre marvelovky, no čiastočná nahota je novinkou.

Tú museli zrejme pripísať kvôli scéne, ktorú sme mohli vidieť už v traileri, a teda scéne s Thorovým zadkom. Zeus v nej zbaví Thora prevleku a všetkého oblečenia, vďaka čomu tam Thor stojí úplne nahý a my ho vidíme zozadu, pričom jeho zadok je vypixelovaný (vo filme už ale možno bude jasný a zreteľný). Je ale dosť možné, že okrem tejto scény tam bude ešte niečo iné, čo nám ešte štúdio Marvel neukázalo a uvidíme to až v kinách.

Thor 4
Zdroj: observatoriodosfamosos.uol.com.br

Láska, akcia a humor

Štvrtý Thorov film nám prinesie mnoho humoru a akcie, podobne ako predošlý diel, no tešiť sa vraj môžeme podľa režiséra a hercov aj na vesmírnu romantiku. Medzi Thorom, ktorý sa opäť dostal do formy po Avengers: Endgame, a Jane Foster, ktorá má nové schopnosti, to možno opäť zaiskrí. Valkyrie sa nám zas predstaví ako kráľovná Nového Ásgardu, pričom si popri veliteľských povinnostiach možno aj ona nájde lásku.

Podľa prvých testov na divákov sa však najviac môžeme tešiť na hlavého záporáka Gorra. Ten je podľa nich najlepším záporákom, akého MCU zatiaľ malo. Thanos (a určite aj iní lepší záporáci) dostane teda poriadnu konkurenciu, a ani sa nečudujem, keďže Christian Bale svoju hereckú prácu odvedie vždy na jednotku. Nuž, treba nám už teda počkať len zhruba tri týždne, keďže Thor: Láska a hrom vyjde v našich kinách 7. júla 2022.

Čo hovoríte na to, že vo filme uvidíme čiastočnú nahotu? Patrí to podľa vás do Marvel komiksoviek alebo nie?

Zdroj: cbr.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -