5 brutálnych faktov zo zákulisia úžasného seriálu Better Call Saul! Tieto veci ste o Saulovi určite nevedeli!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

V súčasnosti možno nenájdete napínavejší seriál, než je Better Call Saul. Určite každý z nás pozná jeden z top seriálov v histórii kinematografie, slávny Breaking Bad (Perníkový tatko). Ten mal taký úspech, že sa tvorcovia rozhodli pre spin-off. A taktiež sa rozhodli, že pokračovať budú s postavou svojrázneho právnika Saula Goodmana. Presunieme sa však na začiatok, keď si ešte hovoril Jimmy McGill. V tom čase sa snažil získať si rešpekt svojho brata a to aj tým, že sa stal právnikom. Takisto sa zamiloval do sexi právničky Kim, ktorá ale cíti, že Jimmy je v mnohých momentoch nemorálny. Nerobí mu problém urobiť nejaký ten podvod, aby vyhral prípad.

V tomto seriáli totiž sledujeme premenu Jimmyho, slušného a inteligentného právnika na Saula Goodmana. Morálkou nezviazaného právnika, ktorý perie peniaze pre mafiánov a drogových dílerov a napríklad aj pre takého Waltera Whitea či Jesseho Pinkmana. Každopádne tvorcovia Vince Gilligan a Peter Gould nám ukazujú svet v Albuquerque ešte predtým, ako všetko poriadne zamotali Walter a jeho parťák Jesse. Poďme sa teda pozrieť na to, ako to vyzeralo v zákulisí dnes už kultového seriálu.

5. Saul predpovedal svoju budúcnosť

Bob Odenkirk
Zdroj: salon.com

V 15. epizóde, v ktorej sa Walter snaží zmiznúť, stretne Saula, ktorý sa pokúša o to isté. Obaja toho majú na rováši dosť a Saul Walterovi povie: „Ak budem mať šťastie, o miesiac budem manažérom v Cinnabon v Nebraske.“ Ako vieme, toto proroctvo sa naplnilo. Už v pilotnej epizóde vidíme čiernobiely obraz a v ňom mierne zostarnutého Saula, ako robí koláče a buchty v Cinnabon. Je naozaj šokujúce, ako si tvorcovia týchto seriálov dávajú pozor na detaily.

4. Seriál mal byť pôvodne oveľa viac vtipný, ako dramatický

Bob Odenkirk, Rhea Seehornorn
Zdroj: ew.com

Už počas toho, ako sa Saul začal objavovať v 2. sérii Breaking Bad, tvorcovia rozmýšľali nad tým, že by mohol utiahnuť aj svoj vlastný seriál: „Hovorili sme si, kto bol ten chlap predtým, ako sa stal Saulom Goodmanom?“ spomína si jeden z tvorcov seriálu Peter Gould. K Saulovi humor určite patrí, no Vince Gilligan, druhý tvorca seriálu v Saulovi videl viac a chcel, aby sa jeho postava rozvinula a tým pádom by na to nestačila pol hodina na každú epizódu.

3. Seriál bol nominovaný na 39 cien Emmy, ale ani raz nevyhral

Better Call Saul
Zdroj: denofgeek.com

Napriek tomu, že seriál zbiera chválu a nadšenie a dokonca sa dokázal kvalitou vyrovnať aj pôvodnému Breaking Bad, nezískal ani jednu cenu Emmy. A to aj napriek neskutočným 39 nomináciám. Toto už je skutočne šokujúce a hlavne Saul Goodman/Jimmy McGill je jednou z najlepších postáv v kariére Boba Odenkirka. Za svoj výkon si Emmy určite zaslúži. Snáď to vyjde po finálnej 6. sérii, ktorá práve prebieha.

2. Posledná séria bola oneskorená kvôli pandémii a tragickej udalosti!

Better Call Saul
Zdroj: bleedingcool.com

Medzi predposlednou 5. a poslednou 6. sériou sú dva roky rozdiel. Jedným z dôvodov tohto oneskorenia je aj pandémia Covidu. Tá v roku 2020 zasiahla filmový biznis brutálnym spôsobom. Takmer rok sme sa nedočkali nových sérií ani žiadnych nových filmov. Druhým faktorom oneskorenia poslednej série bola tragická udalosť, ktorá sa stala Bobovi Odenkirkovi. Ten dostal srdcový infarkt a to presne v júli minulého roka, teda počas nakrúcania seriálu. Herec priznal, že fyzická príprava kvôli trileru Nobody (Nikto) mu prakticky zachránila život.

1. Tvorca Breaking Bad sa na tvorbe Better Call Saul podieľal len trochu

Better Call Saul
Zdroj: theguardian.com

Keď sa spomenú názvy Breaking Bad či Better Call Saul, každého automaticky napadne meno Vince Gilligan. Ten stojí za vznikom kultového Perníkového tatka. A taktiež svojou troškou prispel aj k tvorbe Better Call Sall. Ale priznáva, že seriál opustil kvôli filmu El Camino. Ten sa točí okolo Jesseho Pinkmana a ukazuje nám, čo sa s ním stalo potom, čo ho oslobodil Walter White od partie zločincov, vedenou posledným záporákom v seriáli Jackom. Film ale nemá až také kvality, ako tieto dva seriály. Skôr je to taká primeraná pocta jednej z hlavných postáv.

Zdroj: bt.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -