Vďaka týmto faktom zo zákulisia si tieto úžasné filmy pozriete ešte raz!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

V podstate nikto z divákov netuší, čo všetko sa odohráva za oponou hollywoodskej produkcie. Aj preto sme pre vás opäť pozbierali nejaké tie zaujímavosti zo zákulisia filmov, o ktorých ste predtým zrejme ani netušili. Prečo musela Anne Hathaway najskôr pribrať a hneď nato schudnúť? Aj takéto fakty zo zákulisia filmov vás čakajú v tomto článku.

Fakty zo zákulisia filmov

1. Keira Knightley si chcela na nakrúcanie priviesť ochranku

zo zákulisia filmov
Zdroj: adme.media

Film Nebezpečná metóda (2011) patrí medzi tie najťažšie, ktoré britská herečka Keira Knightley vo svojej kariére natočila. Dej filmu pojednáva o psychologickej metóde slávneho psychiatra Carla Junga, ktorému oponuje ďalšia legenda psychiatrie Sigmund Freud. Práve tieto dve známe osobnosti si zahrali herci Michael Fassbender a Viggo Mortensen.

Ich herecká kolegyňa to však mala počas nakrúcania asi najťažšie. Musela totiž predvádzať explicitné sexuálne a mučiace scény. Pri nakrúcaní jednej z nich si dokonca chcela privolať ochranku, a to priamo kvôli Fassbenderovi. Ten sa vraj len zasmial a herečke povedal, že nie je práve v pozícii, aby niečo žiadala.

2. Plastová čeľusť Chrisa Evansa

zo zákulisia filmov
Zdroj: adme.media

V kultovom filme Avengers (2012) je potitulková scéna, v ktorej sa šestica legendárnych hrdinov kŕmi v reštaurácii s jedlom Shawarma. Všetci, až na Chrisa EvansaKapitána Ameriku. Ten mal totiž na brade plastovú čeľusť, a to z jednoduchého dôvodu, ktorým sú sú fúzy. Evans si ich nechal narásť kvôli nakrúcaniu iného filmu, lenže Kapitán Amerika nenosí žiadne fúzy. A preto to tvorcovia od Marvelu vyriešili takto.

3. Brad Pitt si na Klube bitkárov (1999) vylámal zuby

Brad Pitt
Zdroj: adme.media

A teraz nehovoríme o tom, že by bol tento film režiséra Davida Finchera (Sedem, Stratené dievča) neúspešný, práve naopak. Ide o jeden z najosobitejších filmov v kariére Brada Pitta. Ten sa už od začiatku svojej kariéry mohol pochváliť dokonalým chrupom. Ten ale musel kvôli potrebám filmu zničiť. Musel totiž vyzerať ako skutočný bitkár, preto si nechal zlomiť dva predné zuby.

4. Nakrúcanie Šiesteho zmyslu (1999) bolo skutočne mrazivé

zo zákulisia filmov
Zdroj: adme.media

Kultový horor režiséra M. Night Shyamalana (Rozpoltený) sa nakrúcal bez akýchkoľvek digitálnych špeciálnych efektov. Preto v scénach, v ktorých vidíme dych samotných hercov, boli herecké hviezdy vystavené skutočnému chladu. A to ako Bruce Willis, tak aj v tom čase ešte malý Haley Joel Osment.

5. Rosie Huntington-Whiteley prišla o mihalnice kvôli filmu Šialený Max: Zbesilá jazda (2015)

Šialený Max: Zbesilá jazda
Zdroj: adme.media

Modelka Rosie Huntington-Whiteley bola určite nadšená z toho, že si zahrá v takomto filme. Ešte však netušila, čo ju to bude stáť. Pri nakrúcaní jej totiž dali na hlavu plastickú masku vyrobenú z vosku a sadry. Lenže niečo sa pokazilo a keď jej masku odstránili, manželka Jasona Stathama prišla o všetky svoje mihalnice. A tak bola žena, ktorá sa v podstate živí svojim vzhľadom, celé tri mesiace bez mihalníc.

6. Anne Hathaway najprv pribrala a potom schudla kvôli filmu Diabol nosí Pradu (2006)

Anne Hathaway
Zdroj: adme.media

Na začiatku filmu je Anne Hathaway ženou, ktorú móda nezaujíma, aj keď pracuje v módnom priemysle. Lenže postupom času sa jej postava o módu začala zaujímať. Aby bol tento prerod jej postavy autentický, tvorcovia herečke povedali, aby pribrala 5 kíl. Potom mala však problém nosiť značkové oblečenie, preto musela pribraté kilá veľmi skoro zhadzovať dole.

7. Počas nakrúcania Popolušky (2015) používala Lily James nočník

Lily James
Zdroj: adme.media

Akokoľvek vyzerajú kostýmy aktérov z filmu Popoluška vábne a pekne, boli skutočne nepohodlné. Tak napríklad herečka Lily James nemohla ani používať záchod, pretože zhadzovanie kostýmu, ktorý mala na sebe, by stálo celý štáb tak hodinu práce.

Preto to vyriešila po svojom a aby vykonala potrebu, používala nočník. Ani jej kolega Richard Madden to nemal jednoduché. On si však mohol dovoliť nosievať pod kostýmom špeciálne bandážové spodky. Tie zrejme zadržiavali moč, no pocitovo to muselo byť naozaj nepríjemné.

Ktorá zaujímavosť zo zákulisia filmov vás najviac prekvapila? 

Zdroj: adme.media

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -