Herecké hviezdy, ktoré takmer nepokračovali v nakrúcaní týchto známych filmov a seriálov!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Títo herci takmer nepokračovali v nakrúcaní známych filmov a seriálov. Aké na to mali dôvody? Tých sa nájde veľa, väčšinou však ide o nespokojnosť so svojou postavou alebo s jej vývojom. Sem tam môže ísť aj o zvýšenie platu, ktoré herec požaduje. Tieto herecké hviezdy však napokon na nakrúcaní zostali, pretože bez ich účasti by sme si už tieto filmy a seriály nevedeli predstaviť.

Herci, ktorí takmer skončil s nakrúcaním týchto seriálov a filmov

1. Dwayne Johnson – Besnenie (2018)

herci ktorí takmer napokračovali
Zdroj: adme.media

Keď si Dwayne Johnson prečítal scenár k tomuto filmu, zistil, že jeho postava má na konci zomrieť. Zvyčajne nekonfliktný herec bol tentokrát neoblomný a požadoval, aby scenáristi zmenili záver. Po dlhých rokovaniach medzi hercom a štúdiom napokon obe strany dospeli ku kompromisu.

2. Macaulay Culkin – Sám doma: Stratený v New Yorku (1992)

herci ktorí takmer nepokračovali
Zdroj: adme.media

Macaulay Culkin odmietol hrať v tretej časti série Sám doma. V skutočnosti sa však takmer neobjavil ani v druhej časti.

Proti jeho účasti v pokračovaní úspešnej vianočnej komédie bol jeho vlastný otec. Ten sa na štúdio hneval kvôli tomu, že Macaulay nedostal rolu v istom pripravovanom filme. Napokon sa to však všetko urovnalo.

3. Daisy Ridley – Star Wars: Sila sa prebúdza (2015)

herci ktorí takmer nepokračovali
Zdroj: adme.media

Daisy Ridley je jednou z hviezd novodobej série Star Wars. Lenže vôbec to tak nemuselo byť. Herečka takmer z pľacu utiekla, po urážkach na jej výkon, ktoré na ňu dokonca vysypal režisér projektu J. J. Abrams. Daisy dostala záchvat paniky a skutočne uvažovala o tom, že s celou kultovou sériou skoncuje.

4. Benedict Cumberbatch – Sherlock (2010 až 2017)

herci ktorí takmer nepokračovali
Zdroj: adme.media

Jeden z tvorcov seriálu Sherlock Steven Moffat priznal, že bolo stále ťažšie presvedčiť hlavné herecké duo, aby sa vrátilo do seriálu. Sám ani nečakal, že by sa Cumberbatch a Freeman vrátili ako Sherlock a Doctor Watson pre 4. sériu, ale stalo sa. V súčasnosti majú obaja nabitý kalendár, takže s ďalším pokračovaním sa nepočíta.

5. Al Pacino – Krstný otec (1972 až 1990)

Al Pacino
Zdroj: adme.media

Tvorcovia kultovej série pôvodne chceli, aby postavu Michaela Corleoneho hrala známa tvár. V tom čase bol herec Al Pacino len neznámym hercom. Štúdio Paramount Pictures teda nebolo spokojné s jeho obsadením, a to ani potom, čo ho videli na pľaci.

Sám Pacino chcel skončiť s Krstným otcom, pretože sa nechcel „pchať tam, kde ho nechcú“. Napokon ho ale režisér Francis Ford Coppolla presvedčil, aby zostal.

6. Lisa Kudrow – Priatelia (1994 až 2004)

Priatelia
Zdroj: adme.media

V istom rozhovore herečka Lisa Kudrow uviedla, že po 3. sérii uvažovala o odchode zo seriálu Priatelia. Dôvodom vraj bolo to, že už ju unavovala jej postava Phoebe Buffay.

Od odchodu zo seriálu ju vraj odhovoril jej herecký kolega Matt LeBLanc, ktorý v seriáli stvárnil Joeyho. Ten jej povedal, aby seriál nebrala až tak vážne a Lisa napokon zostala až do konca.

7. Emmy Rossum – Shameless (2011 až 2021)

Shameless
Zdroj: adme.media

Keď sa seriál dostal do povedomia divákov, herečka Emmy Rossum, ktorá stvárnila hlavnú postavu, požadovala zvýšenie platu. Nezdalo sa jej totiž spravodlivé, že jej kolega William H. Macy berie väčší plat ako ona, pričom má v seriáli menšiu rolu. Štúdio jej požiadavkám vyhovelo.

8. Alan Rickman – Harry Potter (2001 až 2011)

Harry Potter
Zdroj: adme.media

Alan Rickman chcel skončiť so sériou Harry Potter, a to pred nakrúcaním tretej časti. Absolútne sa mu totiž nepáčilo rozvinutie príbehu celej série. Na tvorcov bol vraj naštvaný, čo priznal aj vo svojich memoároch. Tvrdil im totiž, že špeciálne efekty nenahradia nerozvíjajúci sa príbeh.

Títo herci takmer nepokračovali v nakrúcaní známych seriálov a filmov, ktoré by sme si bez nich nevedeli predstaviť. Čo si myslíte o ich pohnútkach, boli oprávnené?

Zdroj: adme.media

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -