Novinky o druhej sérii seriálu Invincible – dostali sme prvý trailer, poznáme dátum vydania a vyšla aj špeciálna epizóda

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 22 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Seriál Invincible je dobrým príkladom toho, že kvalitu nie je možné vytvoriť rýchlo. Prvá séria vyšla pred viac ako dvoma rokmi, pričom tvorcovia nasadili s prvými epizódami laťku poriadne vysoko. Ďalšiu sériu bolo preto potrebné robiť poctivo a dlho. Druhá séria Invincible preto až teraz odkryla novinky – trailer, dátum vydania či darček v podobe špeciálnej epizódy.

Seriál sa zameriava na tínedžera menom Mark Grayson (Steven Yeun), ktorého otcom je Omni-Man (J.K. Simmons), najsilnejší superhrdina na Zemi z rasy Viltrumitov. Po sedemnástych narodeninách sa však aj u Marka objavia rovnaké superschopnosti ako u jeho otca. Mark sa ich snaží naučiť ovládať, no rýchlo zistí, že oveľa ťažšie ako to je skĺbiť nový hrdinský život so svojím civilným životom a vzťahmi.

Druhá séria seriálu Invincible má vzrušujúce novinky

V seriáli sme ďalej mohli počuť hercov ako Sandra Oh, Zazie Beetz, Mark Hamill či Seth Rogen. Ako nám ale nový trailer prezrádza, aj v druhej sérii si vypočujeme veľa skvelých hercov. Novým postavám prepožičajú hlasy napríklad Chloe Bennet (Agenti S.H.I.E.L.D.), Peter Cullen (Transformers), Tatiana Maslany (She-Hulk), Rob Delaney (Deadpool 2) alebo Ben Schwartz (Ježko Sonic).

Nové zábery nám naznačujú, že začneme tesne po konci prvej série. Vidíme Marka, ktorý sa opäť naplno venuje hrdinskému životu, dokonca kvôli nemu zmešká aj vlastnú záverečnú ceremóniu v škole. Na druhej strane, identita jeho otca ako najväčšieho nepriateľa Zeme ho stavia do blbej pozície. Je nútený bojovať napríklad s Immortalom (Ross Marquand), ktorý mu ani zďaleka nedôveruje.

Pôjdeme aj na planétu Viltrum?

Spolu so svojimi priateľmi a spojencami sa ale snaží naďalej chrániť Zem pred rôznymi nebezpečnými záporákmi. Koniec traileru sa zas úplne tiahol v tóne Viltrumitov, keďže sme videli zrejme jedného staršieho člena tejto rasy, ktorý hovoril o prvom boji medzi Viltrumitmi „od čias veľkej čistky“. A samozrejme, úplný koniec patril samotnému Omni-Manovi a jeho citlivému preslovu: „Mal si zomrieť pri narodení.“

Druhá séria bude mať osem epizód. Jej prvá polovica začne vychádzať na Amazon Prime Video3. novembra 2023 na týždennej báze. Druhej polovice sa dočkáme po krátkej pauze niekedy v prvej časti budúceho roka. Na druhú sériu sme čakali veľmi dlho a nanešťastie si ju ani nepozrieme úplne naraz. Dobrou správou ale je, že zelenú dali aj tretej série a podľa tvorcu Roberta Kirkmana na ňu budeme čakať neporovnateľne kratšie.

Atom Eve dostala prequelovú epizódu

Aby nám ale skrátili čakanie na novú sériu, dostali sme včera jednu novú špeciálnu epizódu. Vďaka nej sa pozrieme do minulosti na origin príbeh Markovej dobrej priateľky Samanthy Eve Wilkinsovej (Gillian Jacobs). Väčšina sveta ju však pozná ako Atom Eve, superhrdinku, ktorá dokáže manipulovať energiu a hmotu. Aj napriek tomu, že mala v prvej sérii veľa priestoru, až tak veľa o nej nevieme.

Azda aj preto vychádza jej vlastná epizóda, ktorá nám ukáže jej začiatky a vznik – pokusy vlády, výchova u adoptívnej rodiny, ako aj jej rozhodnutie využiť schopnosti na konanie dobra. A to aj napriek všetkej krvi a násiliu, ktorá je s tým spojená. Celá časť sa bude odohrávať pred udalosťami prvej série. Epizódu si už teraz môžete pozrieť rovnako ako pôvodný seriál na Amazon Prime Video.

Toľko noviniek naraz určite u všetkých dokázalo zakryť dvojročné čakanie. Páčila sa vám prvá séria animovaného seriálu pre dospelých? Budete poctivo sledovať aj druhú?

Zdroje: collider.com, ew.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -