Thanos nie je ani zďaleka najsilnejší zloduch MCU. Dokázal to film Avengers: Endgame

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Jeho príbeh je plný temnoty, hrôzy a smrti. Šialený Titán je síce tou najzlostnejšou bytosťou, s ktorou sa Avengeri stretli, no ani zďaleka nie je neporaziteľný. To predsa dokázal samotný Endgame, záver dlhoročnej púte naprieč týmto filmovým vesmírom. Záverečný diel kapitoly „The Infinity Saga“ však taktiež odhalil, či je Thanos najsilnejší zloduch MCU, pričom odpoveď vás poriadne prekvapí.

Je Thanos najsilnejší zloduch MCU?

Zahraničný portál Screenrant dal dokopy zaujímavé pozorovanie. Porovnali Thanosa so zloduchom z jedného predchádzajúcich filmov, ktorý je podľa istej scény z Avengers: Endgame omnoho silnejší.

Najprv treba podotknúť, že tu nie je reč o mentálnej sile, inteligencii, schopnosti plánovať či predpokladať útok, odhodlanosti alebo čistej zlosti. Dnes sa budeme rozprávať o hrubej fyzickej sile. Paradoxne to neznamená, že Thanos nie je všeobecne najsilnejší vďaka jeho schopnosti využiť Kamene nekonečna či skúsenostiam s velením armáde. Keby však šlo o súboj jeden na jedného, určite by nevyhral.

skutocny pribeh thanosa
Zdroj: konnections.blog

Hela

Porovnanie moci vyhrala Hela, prvorodené dieťa Odina (Thorovho otca). Staršia sestra Boha hromu sa nám predstavila vo farebnom a zábavnom filme Thor: Ragnarok režiséra Taika Waititi. Naopak desivá v ňom bola práve antagonistka príbehu, ktorú stvárnila herečka Cate Blanchett.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Neozbrojená Hela celkom ľahko zničila Thorovo ikonické kladivo Mjolnir. Popri tom, ako jej letelo priamo do tváre ho chytila a jednoducho rozbila.

Pre porovnanie tu je Thanos, ktorý vo svojej plnej vojnovej forme z roku 2014 precestoval do budúcnosti, do záveru filmu Avengers: Endgame. Počas veľkolepej finálnej bitky sa dostal do potýčky aj s Captainom Americom. Šialený Titán musel z celej sily švihať svojím mečom, aby postupne z časti zničil Capov štít. Ako to teda súvisí s Helou a jej zničením Mjolniru?

Capov štít je, resp. bol vyrobený z materiálu menom Vibranium. Ide o dosť možno najpevnejší materiál, ktorý sa dá vyrobiť na planéte Zem. Mjolnir však je, resp. bol vyrobený z materiálu menom Uru, z ktorého boli ukované aj Thanosov meč, Stormbreaker či samotná Infinity Gauntlet. A celá pointa je v tom, že Uru je omnoho pevnejšie ako Vibranium.

hela mjolnir
Zdroj: movies.stackexchange.com

Zatiaľ čo Hela zničila Mjolnir z Uru len holou rukou (a zdanlivo bez námahy), Thanos musel celou silou švihať svojím mocným mečom, aby ulomil kúsky Capovho štítu zo slabšieho Vibrania.

Ako ju Thor porazil?

Keď je teda Hela o toľko silnejšia ako Thanos, ako je možné, že ju vo svojej tretej sólovke dokázal poraziť? Nuž, v skutočnosti sa mu to nepodarilo ani v novej nabitej forme, ktorú mu pomohol „odomknúťOdin. Zatiaľ čo Thanosa sa mu podarilo takmer zabiť, na Helu ani zďaleka nestačil – jediný spôsob, ako ju zastaviť, bolo vyvolať Surtura a obetovať pri tom Asgard.

Samozrejme, ako ste čítali na začiatku článku, „celková sila“ fiktívnej postavy sa dá odmerať len ťažko, keďže závisí od mnoho faktorov. Keď však ide o čistú fyzickú silu, Hela nad Thanosom jednoznačne vyhrala.

Zdroj: screenrant.com, imdb.com

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -