Shazam! sa vracia: Štúdio DC odhaľuje dátum premiéry očakávaného pokračovania

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Dátum premiéry Shazam 2 odhalený

Shazam 2 má potvrdený dátum vydania. Počas predchádzajúceho víkendu sa konal Comic Con v Brazílii, kde bol film oficiálne potvrdený štúdiom Warner Bros., ktoré tieto tvrdenia popiera. Ako však oznamuje portál The Wrap, chvíľu na to však bol oznámený konkrétny deň vydania.

Aj napriek tvrdeniam štúdia bol zverejnený dátum vydania. Americkí diváci si film Shazam 2 pozrú 1. apríla 2022, čo znamená, že na Slovensku ho pravdepodobne uvidíme 31. marca 2022 (premiéry u nás bývajú vo štvrtok, zatiaľ čo v USA bývajú v piatok). Herec Zachary Levi ešte dávnejšie odhalil, že na scenári sa už pracuje, pričom nakrúcať sa začne v roku 2020. Rok 2021 je časovo nabitý inými titulmi štúdia DC, pokračovanie Shazama teda uvidíme až neskôr.

shazam recenzia
Zdroj: warnerbros.com

Úspech filmu Shazam!

Štúdiá Warner Bros. a DC Films sa na prvého Shazama pozerajú ako na hit. Verejnosť ho tak možno nebrala, keďže zarobil “len” 364 miliónov dolárov, čo v porovnaní s hitmi od Marvel Studios vôbec nie je veľa. Omnoho dôležitejšie však boli reakcie, ktoré tvorcom z DC konečne dokázali, že vedia robiť aj dobré filmy.

Dobrými filmami sa teda posnažia pokračovať aj v blízkej budúcnosti. Štúdiá v súčasnosti pripravujú mnoho projektov, no tými najbližšími a najviac aktuálnymi sú The BatmanBirds of PreySuicide Squad 2 a Joker 2.

Black Adam

Ešte pred pokračovaním Shazama uvidíme sólovku Black Adam, ktorá by sa podľa dostupných informácií mala začať natáčať už v druhej polovici roka 2020. V nej sa ukáže Dwayne „The Rock“ Johnson v koži zloducha, ktorý príde do Worlds of DC (DCEU) narobiť neporiadok.

O jeho sólovku sa postará režisér Jaume Collet-Serra (Smrtiaci prílivNon-StopMuž vo vlaku). Neskôr sa Black Adam stretne so Shazamom v spoločnom príbehu (Shazam 2), kde si dajú poriadne do držky. Naznačuje to aj vymazaná scéna, ktorá prišla spolu s vydaním Blu-Ray a DVD.

black adam od dc
Zdroj: movieweb.com

Scéna nesie názov “Family on Thrones” a už podľa názvu je nám jasné, že v nej môžeme vidieť celú rodinu sediacu na svojich trónoch v jaskyni Rock of Eternity. Pri vychutnávaní toho momentu si však uvedomia, že je jeden trón prázdny. Darla Dudley na to reaguje:

“Nuž, ktokoľvek to je, budem ho milovať bez ohľadu na čokoľvek, pretože už teraz je automaticky súčasťou rodiny”.

Tým samozrejme narážajú na Black Adama, o ktorom očividne netušia, akú hrozbu pre nich môže predstavovať. Natáčanie jeho filmu sa začne zhruba v prvej polovici roku 2020, pričom americká premiéra je naplánovaná na 22. decembra 2021. Portál Variety popri tom priniesol informáciu od zdrojov, ktoré odhalili, že “film je pre štúdio po úspechu Shazama prioritou.” Už teraz sa preto nevieme dočkať, kedy sa proti sebe postavia títo úhlavní nepriatelia.

Zdroj: movieweb.com, thewrap.com, boxofficemojo.com, imdb.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -