TOP 5: Najlepšie animované filmy, ktoré jednoducho musíte tento Halloween vidieť. Ktorý je váš obľúbený?

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Najlepšie animované filmy na Halloween

Halloween je tu a s ním aj obdobie strašidiel, hororov, sladkostí a masiek. Tento rok ho však nemôžeme osláviť tak, ako by sa patrilo. Netreba však zúfať. Halloweensku atmosféru si dokážete vyčarovať aj z pohodlia gauča. Pre tých odvážnejších sú tu strašidelné horory plné násilia, démonov, napätia a jump scareov. Pre tých, ktorí však neholdujú tomuto žánru, no aj tak chcú osláviť Halloween, sme pripravili tie najlepšie animované filmy s touto tematikou. Zapáľte si sviečky, zhrabnite sladkosti a pustite sa teda do maratónu! Tento článok je súčasťou nášho Halloweenskeho špeciálu. Určite si po prečítaní prejdite aj jeho ďalšie články.

5. Hotel Transylvánia

Zdroj: youtube.com

Film Hotel Transylvánia rozpráva príbeh o Draculovi, ktorý vlastní hotel pre nadprirodzené bytosti v Transylvánii pobaví dospelých i malé deti. Spolu s dcérou žijú jednoduchým životom, užívajú si nočné lietanie medzi oblakmi, vítajú hostí i starých priateľov… Všetko sa však zmení, keď sa Mavis zaľúbi do ľudského chlapca, ktorý sa objaví nečakane v hoteli.

Film je plný strašidiel a rôznych príšer, no od desivého má naozaj ďaleko. Je vtipný, bláznivý, romantický. Klasická rozprávka, ktorá je vhodná na studený októbrový večer. A ak by sa vám málila, má aj niekoľko pokračovaní. Budúci rok nás dokonca čaká už štvrtý film z tejto série.

4. Predvianočná nočná mora (The Nightmare Before Christmas)

animované filmy Halloween - predvianocna nocna mora
Zdroj: wall.alphacoders.com

Tento film je mixom medzi Halloweenom a Vianocami. Pochádza z roku 1993 a je založený na poviedke od svetoznámeho Tima Burtona. Predvianočná nočná mora sa zameriava na Jacka Skellingtona, ktorý sa pomocou portálu dostane z Halloweenskeho mestečka do mesta Vianoc. Zvedavý a nadšený novým sviatkom, rozhodne sa Vianoce osláviť. No nie takým spôsobom, akým zvykneme.

Tento film patrí medzi najznámejšie a najikonickejšie filmy Tima Burtona. Práve vďaka nemu sa pravdepodobne môžeme tešiť aj z jeho ďalších filmov, ktoré nájdete nižšie v tomto zozname.

3. Frankenweenie

animované filmy Halloween - frankenweenie
Zdroj: empireonline.com

Ďalším filmom od Burtona je Frankenweenie. Konkrétne ten, z roku 2012. Tento animovaný film je prerobením krátkometrážneho Burtonovho filmu z roku 1984. Novší film je celý čiernobiely a navnaďuje úplne dokonalú atmosféru.

Rozpráva príbeh o chlapcovi Victorovi, ktorého zlomila smrť jeho domáceho maznáčika – psíka Sparkyho. Rozhodne sa teda, že ho privedie naspäť k životu presne tak, ako Frankenstein oživil svoje monštrum. Sparky však nie je úplne poslušným psíkom a tak Victorovi ujde a ukáže celému mestu, čo sa môže stať, keď experimentujeme s mŕtvymi.

2. Koralína a svet za tajnými dverami (Coraline)

koralína
Zdroj: laika.com

Koralína sa podobá Alici v Krajine zázrakov, no tak trošku v zvrátenom a strašidelnejšom svetle. Koralína Jonesová má jedenásť rokov a čerstvo sa presťahovala z mesta do stredu ničoho. Zvedavosť a náramná nuda donútila Koralínu preskúmať nové obydlie, v ktorom objavila tajné dvere. Za nimi sa ukrývala alternatívna realita. Taká, ktorá sa jej pozdáva omnoho viac. Užíva si nové dobrodružstvo, no keď sa bude chcieť vrátiť do svojho sveta zistí, že to vôbec nie je tak jednoduché.

Tento film je založený na knihe od Neila Gaimana a režírovaný je Henrym Selickom, ktorý mal na svedomí aj Predvianočnú nočnú moru. Zaujímavosťou je, že práve kvôli tomuto filmu si viacero divákov uvedomilo svoju nelogickú fóbiu z gombíkov (známa aj ako koumpounofóbia). Keď si ho pozriete, zistíte prečo.

1. Mŕtva nevesta Tima Burtona (Corpse Bride)

animované filmy Halloween - mrtva nevesta tima burtona
Zdroj: looper.com

Ako inak by sme tento zoznam zakončili, než len ďalším filmom od Tima Burtona? Mŕtva nevesta Tima Burtona rozpráva temný no krásny príbeh o láske. Victor si má zobrať Victoriu, no odrazu ho vtiahne podsvetie do svojej temnoty. Tam si vezme mŕtvu nevestu. Napriek tomu, že sa Zem mŕtvych zdá byť oveľa veselšia a zaujímavejšia, než by ktokoľvek čakal, Victor nie je ten typ muža, ktorý sa len tak vyparí svojim blízkym zo života. Ako a však dostane z tejto situácie?

Páči sa vám náš výber animovaných filmov pre Halloween? Ktorý film vám v zozname chýba? Vaše názory nám zanechajte v komentároch.

Zdroj: fudgeanimation.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -