S ktorými hercami sa rozlúčime v Marvelovke Avengers: Endgame?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Každému je jasné, že Avengers: Endgame bude veľkým míľnikom Marvelu. Očakávania, ktoré od tohoto filmu má takmer každý divák, sú neskutočné, v histórii kinematografie priam nevídané. Infinity War nám pred takmer rokom dokázal, že naozaj nedokážeme predpokladať, kam budúcnosť MCU smeruje. Nech už sa však v budúcnosti stretneme s mysterióznou novou hrozbou, Fantastickou štvorkou, X-Menmi či úplne neznámymi postavami, s veľkou kopou t nich sa zasa naopak rozlúčime. A to práve v Endgame, ktorý je už za rohom.

Reakcie na Avengers: Endgame
Zdroj: reddit.com

Herci z Avengers: Endgame, ktorí končia

Ešte v lete roku 2017 sme vám priniesli správu, že Robert Downey Jr. (Tony Stark) chce „zavesiť oblek Iron Mana na klinec predtým, ako to bude trápne.“ To nás vtedy síce neprekvapilo, no určite nás to zamrzelo. Odvtedy sa nám potvrdilo, že Iron Man sa po Avengers: Endgame naozaj nevráti do MCU. Herec už nemá žiadnu zmluvu so štúdiom, ktorá by zaručovala jeho návrat. Nie je však jediný.

Zhruba pred rokom nás o svojom odchode informoval aj Chris Evans (Steve Rogers), ktorý vtedy oficiálne potvrdil, že ako Captain America definitívne končí. „Z vlaku by ste mali vystúpiť skôr, ako vás z neho vyhodia,“ prehlásil. Samozrejme, samotný štít predtým možno odovzdá nejakej inej postave, z ktorej sa stane nový Cap, no Chrisa Evansa uvidíme v Endgame naposledy.

Captain America končí!
Zdroj: expressuk.com

Ešte celkom nedávno nám zas Gwyneth Paltrow (Pepper Potts) potvrdila, že ani ona sa v nasledujúcej fáze MCU neobjaví. Vtedy povedala:

CÍTIM SA BYŤ POCTENÁ ZA TO, ŽE SOM MOHLA BYŤ SÚČASŤOU NIEČOHO, DO ČOHO SÚ ĽUDIA TAK ZANIETENÍ.

Novo potvrdený odchod

Ku trom vyššie spomenutým hercom, ktorí ako jediní oficiálne potvrdili svoj odchod, sa pridáva ďalšie veľké meno. Ním je Chris Hemsworth, ktorý v MCU stvárňuje Thora. Po všetkých ťažkých chvíľach, ktorými si táto postava prešla, ide o správne rozhodnutie. Predsa len, Endgame je pre Avengerov koniec ich kapitoly a pre ostatných začiatok novej. Dúfame len, že s týmito postavami sa nerozlúčime „lacným“ štýlom, ale bratia Russovci im venujú značnú časť 3-hodinovej dĺžky filmu.

Trailer na Avengers: Endgame
Zdroj: collider.com

Samozrejme, samotný film Avengers: Endgame bude vyvrcholením všetkých udalostí, ktorých svedkami sme v Marvelovkách doposiaľ boli. Preto dáva logiku, že v skutočnosti nemá ani jeden herec z pôvodného tímu superhrdinov predĺženú zmluvu so štúdiom. S najväčšou pravdepodobnosťou sa teda rozlúčime minimálne s postavami Iron Man, Captain America, Thor, ale aj Hulk, Black Widow a Hawkeye/Ronin.

To nie je všetko

So zvyšujúcou sa istotou môžeme predpokladať, že v MCU neuvidíme už ani Dona Cheadlea (War Machine) či Anthonyho Mackieho (Falcon). Nech už ožijú alebo nie, po Endgame sa do Marvel Studios nevrátia už ani Elizabeth Olsen (Scarlet Witch) a Tom Hiddleston (Loki). Na tých sa však môžeme tešiť v ich samostatných seriáloch na streamovacej platforme Disney+. Dokonca už vieme, s akým príbehom príde asgardský princ.

Zdroj: startfilm.ru

Nemali by sme však smútiť. Budúcnosť je totižto sľubná, pričom podľa samotného šéfa Marvelu Kevina Feigeho ju povedie Captain Marvel. Nie je zatiaľ jasné, v koľkých filmoch ju ešte uvidíme, keďže herečka Brie Larson vyvrátila dávnejšiu informáciu. Sme si však istí, že svojim počtom úloh sa vyrovná Iron Manovi. Po rozlúčení sa s pôvodnými Avengermi sa taktiež viac zameriame na hrdinov ako Spider-Man, Doctor Strange či Black Panther – z ktorých všetci dostanú pokračovania svojich sóloviek.

Captain Marvel trailer
Zdroj: wegotthiscovered.com

Čo vravíte na budúcnosť MCU ako takú? Pôjde to s Marvelom po filme Avengers: Endgame dolu vodou, alebo sa ešte môžeme tešiť na fantastické zážitky? Vaše názory nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: wegotthiscovered.com, cinemablend.com, denofgeek.com

Mohlo by sa ti páčiť

3 COMMENTS

  1. Teda, úprimne mi bude ľúto za pôvodnými členmi Avengers, ale ako ste napísali, MCU sa zameria na novších členov Avengers a ja som naozaj zvedavá , ako to všetko vypáli. Dobrý článok.

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -