Na hrane zajtrajška 2, Avatar 2 a ďalšie filmové pokračovania, na ktoré stále čakáme

Nenechajte si ujsť

Zoltán Hegyi
Zoltán Hegyi
Som mladý chalan, ktorý od narodenia miluje filmový svet. Na filmoch som vyrastal a chcem na nich aj zostarnúť. Verím, že každý si musí ísť za svojim snom a preto si aj ja teraz idem za tým svojim.

Pokračovania filmov, na ktoré stále všetci čakáme

Hollywood má veľmi rád pokračovania filmov. O tom niet pochýb. Niektoré filmy, ktoré už dávno prestali byť atraktívne, tak stále slúžia ako dojná krava pre filmárov. No naopak sú tu aj pokračovania filmov, ktoré sa ešte nestihli natočiť, no my na ne netrpezlivo čakáme. Filmy, ktoré nám sú sľubované už niekoľko rokov, no my sme stále nevideli ani len trailer.

Myslím si, že najviac odkladaný film je Avatar 2. Režisér James Cameron sa rozhodol natočiť niekoľko pokračovaní naraz a to je dôvod, prečo sa dátum premiéry druhej časti neustále odkladá. Nie je to však jediný film, ktorý má stále prázdne sľuby. Poďme sa spolu pozrieť na tie najočakávanejšie pokračovania, ktoré sme ešte nedostali

1. Na hrane zajtrajška 2

zdroj: canal3.md

Tom Cruise a Emily Blunt sa nám v roku 2014 predstavili vo filme Na hrane zajtrajška, ktorý je zameraný na ustavičný útok mimozemšťanov na Zem. Príbeh nečakane zožal veľký úspech, preto niet divu, že v roku 2015 bolo oficiálne oznámenie jeho pokračovania. A tam to zhaslo. Nikam sme sa odvtedy nepohli.

Tvorcovia sa stále nemohli dokopať k jeho natočeniu. Dokonca sa niekoľkokrát aj prepisoval scenár. Najnovšiu aktualizáciu sme dostali formou postu na Instagrame od samotného režiséra. Na základe postu sa máme na čo tešiť, pretože toto pokračovanie bude podľa jeho slov revolučné. No len aby to tak naozaj bolo.

2. Avatar 2

pokračovanie filmov
Zdroj: Disney via variety.com

A máme tu ten nešťastný Avatar. James Cameron nám tento ambiciózny film priniesol v roku 2009. Donedávna bol najzárobkovejším filmom na svete, až kým mu miesto neukradol minuloročný Avengers: Endgame. Na pokračovanie filmu Avatar čakáme už neuveriteľných 11 rokov a zdá sa, že si ešte nejaký ten čas počkáme.

Aktuálna situácia s pandémiou dokonca tvorcov prinútila pozastaviť natáčanie. Dátum premiéry je ale už nejaký ten čas stanovený na 17. december 2021. Ale zatiaľ by som sa netešil, film má totiž vo zvyku dávať fanúšikom plané nádeje.

3. Kill Bill Vol. 3

pokračovanie filmov
Zdroj: bloody-disgusting.com

Film Kill Bill od režiséra Quentina Tarantina sa dočkal ako jediný z jeho filmov pokračovania. Zatiaľ to však nevyzerá, že by sme sa mohli dočkať druhého pokračovania. Po takmer dvoch dekádach uzavretia filmu vznikli špekulácie, že sa herečka Zendaya objaví v roli pomstychtivej Nikki Green. Tarantino uznal, že Uma Thurman by mala záujem sa v pokračovaní vrátiť. Či sa ho vôbec dočkáme je otázne.

3. Lovci pokladov 3

pokračovanie filmov
Zdroj: filmozrouti.cz

Žiaden z filmov Nicolasa Cagea sa nestal tak výnosný, ako film Lovci pokladov a jeho pokračovanie. Ľudia si spočiatku mysleli, že sa Disney k druhému pokračovaniu už nevráti. To ale nebolo nikde potvrdené. Podľa posledných informácií sa niekoľkokrát prerábal scenár, preto to filmu toľko trvá. Disney zatiaľ nedalo projektu zelenú, no sme si istí, že sa tretej časti tohto dobrodružstva skutočne dočkáme.

4. Svetová vojna Z 2

pokračovanie filmov
Zdroj: assets1.ignimgs.com

Úspešná filmová adaptácia z roku 2013 sa po dlhých rokoch stále nedočkala pokračovania. Vinu nesú scenáristi a režiséri, ktorí sa stále menia. To viedlo k záveru od štúdia Paramount, že sa pokračovania nikdy nedočkáme. No producent prvej časti Jeremy Kleiner stále neláme nad projektom palicu. Treba len dúfať.

5. District 10

Zdroj: wall.alphacoders.com

Juhoafrický režisér Neil Blomkamp nám priniesol neuveriteľný zážitok v podobe filmu District 9, ktorý sa sústreďuje na príbeh o mieste na Zemi, kde môžu žiť imigranti z vesmíru. Režisér povedal, že sa pripravuje na poriadne pokračovanie, no v roku 2015 uviedol, že chcel vytvoriť tematickú trilógiu, ktorá pozostáva z filmu District 9, Elysium a Chappie. Je teda len otázne, či sa pokračovania vôbec niekedy dočkáme.

6. Policajt z Beverly Hills 4

eddie murphy
Zdroj: theactionelite.com

Eddie Murphy uviedol, že po natočení filmu Cesta do Ameriky 2 sa konečne dostane k natáčaniu tretieho pokračovania Policajta z Beverly Hills. Tvorcovia na film nezanevreli a od roku 2017 sa pripravujú na jeho návrat. Je veľmi možné, že sa filmu chytí služba Netflix, ktorá film natočí. Zatiaľ to je len otázne a my čakáme na oficiálne stanovisko tvorcov.

7. Trojičky

Remake filmu Dvojičky
Zdroj: cox-ondemand.com

Kto by si nepamätal túto legendárnu komédiu z roku 1988. Film Dvojičky nám ukázal bratov, ktorí sa na seba absolútne nepodobajú. V tretom filme, pokiaľ teda vznikne, by sa mal objaviť ďalší stratený brat, ktorého si zahrá Eddie Murphy. Podľa posledných informácií sa pracuje na scenári, no tie informácie sú už pomerne staré. Preto dúfame, že sa na film nevykašlali a skutočne uvidíme pokračovanie tohto legendárneho filmu.

Toto boli zrejme tie najviac očakávané filmové pokračovania. Všetky filmy na zozname sa preukázali ako veľmi slušné snímky, preto treba len dúfať, že sa tvorcovia k pokračovaniu skutočne dokopú. Aj keď na druhej strane je pravda, že pokračovania nebývajú príliš často tak skvelé, ako ich predchodcovia. Veď uvidíme sami.

Prijali by ste pokračovania týchto filmov? Videli ste ich všetky? Napíšte nám to do komentára!

Zdroj: cinemablend.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -