Pokračovanie animovaného Spider-Mana je ZRUŠENÉ! Štrajk v Hollywoode si vyberá prvé obete

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Štrajk si vyberá prvé obete

Spojený štrajk scenáristov a hercov v Hollywoode si vyberá prvé obete. Americká federácia televíznych a rozhlasových umelcov (SAG-AFTRA) stopla drvivú väčšinu filmovej a televíznej produkcie. Herci v rámci pravidiel nemôžu akýmkoľvek spôsobom propagovať svoje projekty – ani tie, ktoré už sú nakrútené. Týka sa to účasti slávnostných premiér, rozhovorov a ďalších foriem marketingu. Preto bolo len otázkou času, kedy americké štúdiá začnú odkladať premiéry svojich veľkofilmov. Medzi prvými je pokračovanie animovaného Spider-Mana, ktoré je nateraz zrušené.

Nadchádzajúce odklady sú pádne odôvodnené. Propagovať filmy smú iba režiséri a producenti, pričom najväčším ťahačom sú a vždy boli herci. Bez ich účasti na premiérach a rozhovoroch s novinármi projekty značne stratia na popularite. Preto sa štúdia uchýlia k ich presunom, podobne ako počas globálnej pandémie. Štúdio Warner Bros. Discovery tomu porozumelo veľmi rýchlo, ich tenisová dráma/romanca Challengers so Zendayou mala otvárať tohtoročný Medzinárodný filmový festival v Benátkach. Film z festivalu však stiahli a jeho premiéra bola presunutá na rok 2024.

Pokračovanie animovaného Spider-Mana je nateraz zrušené

Spider-Man: Cez paralelné svety kvíz
Zdroj: reddit.com

Teraz sa pridáva gigant Sony Pictures. 28. marca 2024 mal debutovať animák Spider-Man: Beyond the Spider-Verse, pokračovanie tohtoročného hitu Spider-Man: Cez paralelné svety. Ten zanechal divákov v kinách na kraji svojich sedadiel vďaka otvorenému koncu. Na ďalšiu časť sme tak mali čakať len rok, nakoniec to bude ešte dlhšie. Kvôli príkazom na zastavenie prác od odborárov nemôže hlasové obsadenie dokončiť nahrávanie dialógov včas pred jarnou premiérou. Zdroj Sony zatiaľ neuviedol nový termín, z „plánovacej tabuľky“ film zmizol. Oznam náhradného dátumu premiéry sa ale očakáva v najbližších týždňoch.

Gran Turismo

Paralelné svety sú len začiatkom. Štrajk čiastočne zasiahol aj pretekársky titul Gran Turismo režiséra Neilla Blomkampa, ktorý má v kinách odštartovať už budúci mesiac. V Spojených štátoch sa tak malo stať 11. augusta, tamojšia premiéra však bola odložená na 25. augusta. Diváci v celosvetových kinách si film budú môcť užiť už dva víkendy pred tým – podľa Únie filmových distribútorov je tuzemská premiéra stále naplánovaná na 10. augusta 2023.

Kraven the Hunter

O poznanie horšie dopadol Kraven the Hunter, ktorý sa v Sony/Spider-Man univerze pridá k filmom Venom, Venom 2: Carnage prichádza a Morbius. Snímka v hlavnej úlohe s Aaronom Taylor-Johnsonom mala debutovať 5. októbra tohto roka, presunutá bola o takmer celý rok. Nový dátum vydania padol na 29. augusta 2024, čo je možno aj dobre. Prvý trailer na ikonického lovca predsa nezožal najviac úspechu.

Pokračovanie Krotitelia duchov: Dedičstvo

Ikonické vozidlo Ecto-1 sa na strieborné plátna nevráti na Vianoce tohto roka, ako bolo pôvodne plánované. Pokračovanie úspešných Krotiteľov duchov: Dedičstvo s Paulom Ruddom sa odkladá na budúci rok, presnejšie 28. marca 2024.

Reboot Karate Kid

Pamätáte si na snímku Karate Kid s Jackiem Chanom a Jadenom Smithom z roku 2010? Tak na ňu môžete rovno zabudnúť, pretože pôvodný Karate Kid (1984) dostane ďalší reboot. Do kín mal doraziť už 6. júna 2024, nakoniec sa na plátna prebojuje až 12. decembra 2024.

Madame Web, Venom 3 a Bad Boys 4

Našťastie, nie všetko je iba o odkladoch. Ostatné projekty od Sony totiž spoznali svoje dátumy vydania. Madame Web s Dakotou Johnson zo Spider-Man univerza uvidíme na Valentín 2024, zatiaľ čo Venom 3 získal premiéru 11. júla 2024. Posledným filmom s oznámeným dátumom vydania je Bad Boys 413. júna 2024.

A čo s Dunou?

Vráťme sa naspäť k štúdiu Warner Bros. Discovery a hádam najočakávanejšiemu veľkofilmu tohto roka – Duna: Časť druhá. Už nejaký ten deň sa šušká o tom, že štrajk presunie novembrový návrat na planétu Arrakis až na rok 2024. Ďalšia vlna kampane by mala odštartovať v septembri, no bez prítomnosti hercov by bola značne oslabená. Riaditeľ spoločnosti IMAX Richard Gelfond má na vec odlišný názor: „Mám dosť silný pocit, že sa to nepresunie,“.

Existujú hneď dva veľké dôvody na to, aby sa Duna: Časť druhá neodložila. Tým najväčším je, že film dostane šesťtýždňovú exkluzivitu v IMAX kinách. V rovnakom časovom okne vychádza aj marvelovka The Marvels, ktorá by kvôli Dune nebola premietaná na IMAX plátnach. Preto by bolo nerozumné, aby druhá Duna stratila tak dlhé a exkluzívne okno.

Druhým dôvodom sú obrovské peniaze, ktoré režisér Denis Villeneuve minul na prvú vlnu marketingovej propagácie. „Bez neúcty k Timothéemu Chalametovi, dokážete nahradiť stratu šesťtýždňového vydania v IMAX?“ pýta sa Gelfond. „Chystáte sa nahradiť stratu za kapitál a držať ho ďalší rok? Presuniete ho neistého roku, keď netušíte, čo sa proti vám postaví, keď na trhu momentálne nemáte prakticky žiadnu konkurenciu? Naozaj to nedáva zmysel.

Podľa jeho slov tak vyzerá, že presun druhej Duny by bol veľkou stratou, ktorá by nedávala zmysel. Premiéra je aktuálne naplánovaná na 2. novembra 2023.

Čo hovoríte na to, že pokračovanie animovaného Spider-Mana má zrušené pôvodné vydanie? Ktorý presun zo stajne Sony vás mrzí najviac? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: variety.com, independent.co.uk

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -