Harley Quinn a jej budúcnosť v DCEU: Uvidíme niekedy film Birds of Prey 2 a viac?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 22 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Film Birds of Prey 2 a budúcnosť Harley Quinn v DCEU

V slovenských kinách sa práve premieta nová komiksová pecka s názvom Vtáky noci a fantastický prerod jednej Harley Quinn. Na portáli Rotten Tomatoes jej od divákov svieti skvelé skóre 85 %, zatiaľ čo od fanúšikov CSFD obdržala nadpriemerné hodnotenie 71 %. Štúdio Warner Bros. sa teší z veľkého záujmu. Znamená to, že určite uvidíme film Birds of Prey 2? A aká budúcnosť v univerze DC čaká na samotnú Harley Quinn? Poďme to spolu zistiť.

Pozor: Článok obsahuje spoilery ohľadom príbehu. Ak ste film ešte nevideli, zájdite do kina a ku článku sa vráťte neskôr.

Vo filme Vtáky noci a fantastický prerod jednej Harley Quinn rozpráva hlavná hrdinka svoj prekvapivý príbeh tak, ako to vie len ona. Keď sa v Gothame jeho najnechutnejšie sebestredný zločinec Roman Sionis a jeho horlivá pravá ruka Zsasz zamerajú na dievča menom Cass, mesto počas jej hľadania okamžite prevrátia hore nohami. Cesty štyroch svojských žien – Harley, Huntress, Black Canary a Renee Montoya – sa pretnú a ony nemajú na výber. Musia sa spojiť, aby zločinca porazili.

Hviezdne obsadený film, v ktorého centre stojí postava, ktorú si diváci a diváčky zamilovali vo filme Jednotka samovrahov (Suicide Squad). Po rozchode s Jokerom sa Harley Quinn snaží nájsť vo svete svoje nové miesto a spája sa s ďalšími unikátnymi ženami, aby zachránili ohrozené dievča, ale aj mesto Gotham, najznámejšiu metropolu sveta komiksov vydavateľstva DC Comics.

Nový tím v Gotham City

birds of prey vtaky noci
Zdroj: movies.mxdwn.com

Samotný film končí tým, že sa sformuje nový tím bojovníčiek proti zločinu – Birds of Prey. Ako nám v posledných minútach vysvetľuje Harley, Huntress sa podarilo získať späť jej rodinné bohatstvo a pomocou neho financuje fungovanie tímu, ktorý založili s nadľudsky silnou Black Canary a ex-detektívkou Renee Montoyou.

Vo filme sa nachádza veľa odkazov na iné DC príbehy a postavy, medzi ktorými sú aj Bruce Wayne aka Batman či Captain Boomerang. Je teda definitívne zaradený do univerza DCEU. Fakticky však ide o prvý príbeh zo spojeného filmového vesmíru od premiéry Shazama! v apríli 2019.

Vtáky noci a fantastický prerod jednej Harley Quinn dejovo splnil dve funkcie: dal možnosť vzniku novému tímu, no taktiež fungoval ako nový začiatok Jokerovej bývalej priateľky. Ak teda niekedy príde film Birds of Prey 2, jeho centrom už pravdepodobne nebude samotná Harley, ale 3 členky novovzniknutého tímu. Kráľovná Gotham City bude skôr pokračovať vlastnou cestou.

S kým sa Harley stretne v budúcnosti?

harley quinn zabije jharley quinn zabije jokera birds of preyokera birds of prey
Zdroj: ilikewallpaper.net

Zahraničný magazín /Film zverejnil rozhovor s Margot Robbie (Harley Quinn) a Chrisom Messinom (Victor Zsasz), v ktorom niečo málo porozprávali o ich snoch do budúcnosti. Takto sa titulná herečka vyjadrila k tomu, s ktorými DC postavami by sa rada v budúcich filmoch stretla:

„Je tu množstvo postáv, ktoré milujem, a ktoré by som rada videla zaradené. Jedna, za ktorú bojujem asi tak dlho ako za [Vtáky noci], je Poison Ivy. A viete, sú tu dve verzie, v niektorých komiksoch je to kamarátsky vzťah, v iných komiksoch je to romantika. Tak či onak, chcem to preskúmať, lebo ich vzťah v komiksoch jednoducho milujem.“

Gotham City Sirens

Zdroj: arkhamcity.wikia.com, speakerscorner.me

Pravda je taká, že o príbehu, v ktorom sa Harley Quinn stretne s ikonickou komiksovou postavou Poison Ivy, až tak veľmi snívať nemusíme. Na realitu by to mal premeniť film Gotham City Sirens, ktorý bol oznámený ešte pred niekoľkými rokmi. O postavu mala vážny záujem herečka Stephanie Corneliussen, ktorú môžete poznať zo seriálov Mr. Robot či Legends of Tomorrow. Okrem nej sa vo filme mala objaviť aj Catwoman, ktorú by stvárnila Haley Bennett.

Tento príbeh bol plánovaný ešte niekoľko rokov dozadu. Štúdio vtedy zasiahla katastrofa menom Justice League. Kriticky neúspech donútil, aby tvorcovia DC opäť spojili hlavy a prehodnotili svoju stratégiu budovania rozsiahleho filmového univerza. Vývoj Gotham City Sirens bol vtedy na neurčito odložený.

O réžiu sa mal postarať David Ayer (Suicide Squad, Bright) a, samozrejme, svoju rolu princeznej zločinu z Gotham City si mala opäť strihnúť Austrálčanka Margot Robbie. Avšak, Ayer v januári 2020 povedal, že „projekt je pozastavený.“ Aktuálne teda nič viac nevieme. Neostáva nám nič iné než čakať, či sa DC rozhodne vývoj projektu opätovne spustiť.

Suicide Squad 2

Na druhú stranu veľmi potvrdeným a očakávaným príbehom je Suicide Squad 2 (oficiálnym názvom len ‚The Suicide Squad‘) od režiséra Jamesa Gunna. Ten si v kinách pozrieme 5. augusta 2021 vďaka distribučnej spoločnosti Continental Film.

Od premiéry nás delí ešte nejaký čas, no už teraz toho celkom veľa vieme. Pre začiatok je tu fantastické herecké obsadenie, ktoré sa skladá z mien ako David DastmalchianJohn CenaJai CourtneyNathan FillionJoel KinnamanSean GunnTaika WaititiPeter CapaldiViola DavisIdris ElbaMargot Robbie či Michael Rooker. Teda áno, uvidíme v ňom aj Harley Quinn.

Niečo málo nám o pripravovanom filme nedávno prezradil profesionálny wrestler a herec John Cena, ktorý do nebies vychválil prácu, ktorú na príbehu zatiaľ vykonal režisér/scenárista z MCU:

“Chcete pracovať s ľuďmi, ktorí každý deň vyskakujú z postele, aby mohli ísť makať. James Gunn je toho vrcholom. Tak veľmi mu záleží na tom, čo robí, a to obzvlášť, ak je v pozícii scenáristu, vývojára, ktorý to robí podľa vlastných pravidiel. On si tú sériu zvolil. Tak trochu si vybral podmienky a teraz na seba vsádza a dúfam, že všetkým sa [film] bude páčiť tak veľmi, ako nás baví ho natáčať, pretože je skvelý.”

Zhrnutie: uvidíme film Birds of Prey 2 a aká jebudúcnosť Harley Quinn?

Vtáky noci a fantastický prerod jednej Harley Quinn je skvelý dodatok k čoraz rozsiahlejšiemu zoznamu DC filmov. Zdá sa, že štúdio konečne začalo triafať tie správne nôty. Čo sa budúcnosti jednotlivých postáv týka, pokračovanie či potenciálny spin-off oficiálne neboli potvrdené, no jedna z týchto možností by určite bola logická. No a Harley, tá má v univerze ešte dlhú budúcnosť.

Zdroj: imdb.com, screenrant.com, slashfilm.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -